70 درصد زباله های اداری كشور كاغذ است

70 درصد زباله های اداری كشور كاغذ است

حیوان خانگی بگیر: ایلام - معاون سازمان پسماند شهرداری ایلام اظهار داشت: 70 درصد زباله های اداری كشور كاغذ است كه باعث لطمه زدن به طبیعت و هدر رفت كاغذ و افزایش مصرف سرانه آن نسبت به سایر كشورها می گردد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، نظام كارزانی در كارگاه آموزشی مدیریت پسماند تصریح كرد: كارخانه بازیافت كاغذ در محل شهرك صنعتی ششدار ایلام راه اندازی شده كه بزودی شروع بكار خواهد نمود.
وی اضافه كرد: به منظور بازیافت كاغذ و پیشگیری از دور ریز و هدر رفت آن تلاش می گردد كه اطلاع رسانی لازم با استفاده از رسانه ها به همه زنان خانه دار، ادارات و سایر افراد جامعه صورت گیرد تا دیگر كاغذهای خویش را به همراه زباله های تر در سطل زباله نریزند و كاغذهای باطله را تحویل كارخانه بازیافت دهند.
معاون سازمان پسماند شهرداری ایلام افزود: هر تن زباله 400 تن گاز گلخانه ای و همینطور 600 لیتر شیرابه تولید می كند كه میزان آلودگی آن 35 درصد آلودگی فاصلاب شهری است.
كارزانی به عوارض استفاده از كیسه پلاستیكی اشاره نمود و اظهار داشت: زباله پلاستیكی لطمه زیادی به محیط زیست و پرندگان و ماهی ها وارد می نماید و علاوه بر زشتی و آلودگی طبیعت باعث مشكلات عدیده ای هم می گردد چونكه زمان تجزیه و بازیافت آن در طبیعت یك پروسه طولانی است.
وی به خطر رها كردن و سوزاندن زباله و عوارض آن در طبیعت اشاره نمود و اضافه كرد: رها كردن زباله در طبیعت سبب افزایش تعداد جانواران موزی كه ناقل بیماری های نظیر حصبه، سل و... هستند، می گردد.
معاون سازمان پسماند شهرداری ایلام اضافه كرد: همینطور رها كردن بعضی لوازم برقی و باطری در طبیعت به علت داشتن جیوه سبب آلودگی آب های زیرزمینی می گردد.
كارزانی به تفكیك و جداسازی زباله از مبدا تصریح كرد و اظهار داشت: زباله خشك در بازیافت بهتر مورد استفاده قرار گرفته و سبب می گردد با بازیافت مجدد خیلی از زباله ها علاوه بر كاهش مصرف، 95 درصد آلودگی خاك می گردد.
وی به آموزش چهره به چهره و تاثیر گذاری آن در خانواده تصریح كرد و اظهار داشت: امیدواریم همه افراد نسبت به دور ریز زباله، تفكیك زباله از مبدل و جداسازی زباله های تر و خشك به منظور بازیافت موارد مورد استفاده نظیر كاغذ، پلاستیك، شیشه و... اقدام نمایند.
7177/6119


1397/05/20
15:05:14
5.0 / 5
5
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است