تنفس هوای پاک در تهران طی نخستین روز اسفندماه

تنفس هوای پاک در تهران طی نخستین روز اسفندماه

حیوان خانگی بگیر: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون در وضعیت «پاک» قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(اول اسفندماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است که ناشی از وزش باد مؤثر و شکل گیری ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است. ادامه شرایط ناپایدار جوی همراه با وزش باد و بارش باران در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود.

با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز دوشنبه (۲ اسفندماه) همزمان با شروع تردد خودرو ها سبب افزایش میزان غلظت آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

وزش باد نسبتاً شدید در طول روز شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهدنمود. با ادامه شرایط ناپایدار جوی تا اواخر وقت دوشنبه و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۴۵ و کیفیت هوا در وضعیت پاک است.

منبع:

1400/12/01
12:35:54
5.0 / 5
278
تگهای خبر: بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است