کاهش غلظت ذرات معلق در هوای تهران طی امروز و فردا

کاهش غلظت ذرات معلق در هوای تهران طی امروز و فردا

بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می آورد و با پراکندگی آلاینده ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز پنجشنبه (۵ اسفندماه) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر همراه با ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. افزایش نسبی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود.

با ادامه روند افزایشی تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

با کاهش تردد خودرو ها در بامداد روز جمعه (۶ اسفندماه) و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود.

با شکل گیری ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا ساعات پایانی جمعه همراه با وزش باد مؤثر از میزان غلظت ذرات معلق کم می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
منبع:

1400/12/05
12:51:08
5.0 / 5
222
تگهای خبر: كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است