وزش باد شدید در تهران تا اختتام هفته

وزش باد شدید در تهران تا اختتام هفته

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون اداره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید بطور متناوب و در بعضی ساعات (به ویژه ساعات بعدازظهر، عصر و شب) تا اختتام هفته آگاهی داد و اظهار داشت: تا پنجشنبه کاهش نسبی دما را شاهد خواهیم بود؛ اما از پنجشنبه تا شنبه روند افزایشی نسبی دما پیش بینی می شود.


مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به هشدار سطح زرد که روز گذشته (دوشنبه) صادر گردیده است، اظهار داشت: تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی بیان کننده این است که طی پنج روز آینده آسمان استان غالبا کمی تا نیمه ابری و برخی از ساعات وزش باد شدید خواهد بود و بطور معمول برای ساعات عصر و شب این افزایش سرعت باد وجود دارد.
وی ادامه داد: همین طور بارش رگبار باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود که می تواند با وزش باد شدید همراه باشد. همین طور احتمال تگرگ (به ویژه در ساعات بعدازظهر، عصر و شب) در نواحی مستعد خصوصاً ارتفاعات و دامنه های شمالی استان پیش بینی می شود.
معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به این که وزش باد شدید در بخش های جنوبی استان می تواند سبب خیزش و گرد و خاک شود، اظهار داشت: تا پنجشنبه کاهش نسبی دما را شاهد خواهیم بود؛ اما از پنجشنبه تا شنبه روند افزایشی نسبی دما پیش بینی می شود.
غلامی با اعلان اینکه تا اختتام هفته به تناوب افزایش سرعت وزش باد و وزش باد شدید پیش بینی می شود، در این راستا سفارش کرد: افراد نسبت به محکم کردن سازه های موقت اقدام نمایند.
وی همین طور به احتیاط در تردد جاده ای خصوصاً محورهای کوهستانی، عدم توقف و استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها نیز اصرار کرد و اظهار داشت: بارش های بهاری اغلب رگباری و در بازه کوتاه مدت اتفاق می افتند، اما شدید هستند، بنا بر این می تواند منجر به آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها شوند.
معاون اداره کل هواشناسی استان تهران اظهار داشت: همین طور اگر مسافران در مسیرهای کوهستانی تردد دارند حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند، برای اینکه سیستم جوی که روی استانهای شمالی همچون گیلان و مازندران حاکم است سیستم بسیار سرد و بارشی است. همین طور در نواحی محورهای کوهستانی منتهی به شمال بارش برف پیش بینی می شود؛ پس مردم حتما زنجیر چرخ، لباس و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و... به همراه داشته باشند.
وی همین طور درباره وزش باد امروز سه شنبه بیان کرد: حداکثر سرعت باد امروز حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت در ایستگاه فرودگاه مهرآباد بوده است.
منبع:

1401/01/03
14:08:46
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است