معاون سازمان بیمه سلامت عنوان كرد؛

پوشش بیمه ای مادران آبستن بدون بیمه

پوشش بیمه ای مادران آبستن بدون بیمه

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون بیمه ای سازمان بیمه سلامت، از پوشش بیمه ای مادران آبستن فاقد بیمه و حمایت های مالی از هزینه های درمان ناباروری اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، مهدی رضایی اظهار داشت: بر مبنای مصوبات شورایعالی بیمه، مادران آبستن فاقد بیمه درمانی تا دوران شیردهی نوزاد به مدت دو سال زیر پوشش بیمه مجانی قرار می گیرند. همینطور فرزندان آنها تا ۵ سالگی زیر پوشش بیمه پایه قرار خواهند گرفت.
وی درباره پوشش بیمه ای مادران آبستن فاقد بیمه درمانی و این که مقرر است از چه زمانی اجرایی شود، اضافه کرد: بر مبنای سیاست های جمعیتی و پشتیبانی از خانواده هایی که مشتاق فرزندآوری هستند این سیاست ها اتخاذ شده است.
رضایی اظهار داشت: این طرح مصوب شورایعالی بیمه شده است که بزودی ابلاغ خواهد گردید و مشکلی برای اجرا وجود ندارد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که سازمان بیمه سلامت چه میزان از هزینه های زوجین نابارور را پوشش می دهد، اضافه کرد: بر مبنای مصوباتی که وجود دارد ۹۰ درصد هزینه های زوجین نابارور در همه بخش ها شامل ویزیت، دارو، تجهیزات، آزمایش ها، تصویربرداری و خدمات تخصصی که عمده هزینه های ناباروری را شامل می شود، بر مبنای تعرفه های دولتی و عمومی زیر پوشش قرار می دهیم. البته اخیراً تسهیلات بیشتری هم قائل شدیم و بنا داریم از تعرفه های دولتی و عمومی در بخش خیریه و خصوصی با فرانشیزهای متفاوت تر را هم زیر پوشش قرار دهیم.
معاون بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیمه شدگان روستایی و بیمه همگانی که زیر پوشش بیمه مجانی هستند، بدون قید نظام ارجاع، زیر پوشش قرار دارند، یعنی نیازی نیست برای خدمات ناباروری لزوماً از راه نظام ارجاع رجوع کنند.


منبع:

1401/03/01
11:19:28
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آب , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است