محققان هشدار می دهند؛

خطر حمله قلبی در تنهایی افزایش می یابد

خطر حمله قلبی در تنهایی افزایش می یابد

به گزارش حیوان خانگی بگیر بیانیه علمی جدید انجمن قلب آمریکا اخطار می دهد که انزوای اجتماعی و تنهایی افراد را ۳۰ درصد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی، سکته مغزی یا مرگ ناشی از هر یک قرار می دهد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «کریستال ویلی سنه»، سرپرست تیمی که این بیانیه را نوشت، اظهار داشت: «بیش از چهار دهه تحقیق به وضوح نشان داده است که انزوای اجتماعی و تنهایی هر دو با نتایج نامطلوب سلامتی مرتبط هستند. با عنایت به شیوع گسست اجتماعی، تاثیر سلامت عمومی بسیار قابل توجه است.»
یک نظرسنجی دانشگاه هاروارد نشان داده است که تنهاترین نسل، جوانان ۱۸ تا ۲۲ ساله هستند که امکان دارد منزوی ترین نسل باشند. یک دلیل احتمالی: آنها زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی صرف می کنند و زمان کمتری را جهت شرکت در فعالیتهای حضوری مفهوم دار می گذرانند.
و به نظر می آید که این بیماری همه گیر کووید ۱۹ سبب بدتر شدن اوضاع در میان جوانان و بزرگسالان مسن تر و همینطور زنان و فقرا شده است.
انزوای اجتماعی عبارت است از داشتن حداقل تماس حضوری با افراد برای روابط اجتماعی، مانند خانواده، دوستان یا اعضای یک جامعه یا گروه مذهبی. تنهایی زمانی است که احساس می کنید تنها هستید یا کمتر از آنچه می خواهید با دیگران ارتباط دارید.
برای بررسی رابطه بین انزوای اجتماعی و سلامت قلب، عروق خونی و مغز، گروه نویسندگان، تحقیقات در مورد انزوای اجتماعی که تا جولای ۲۰۲۱ انتشار یافته بود، را بررسی کردند. آنها دریافتند:
• انزوای اجتماعی و تنهایی از عوامل مکرر اما نادیده گرفته شده ای هستند که بر قلب، عروق خونی و مغز تاثیر می گذارند.
• فقدان ارتباطات اجتماعی با خطر بالاتر مرگ زودرس به هر علتی بخصوص در مردان مرتبط می باشد.
• افرادی که ارتباط اجتماعی کمتری داشتند، احتمال بیشتری داشت که علایم فیزیکی استرس مزمن را نشان دهند. انزوا و تنهایی با افزایش التهاب مرتبط می باشد.
• هنگام ارزیابی عوامل خطر برای انزوای اجتماعی، مهم می باشد که به یاد داشته باشید افسردگی امکان دارد سبب انزوا شود و انزوا امکان دارد افسردگی را تشدید کند.
• انزوای اجتماعی در دوران کودکی با افزایش عوامل خطر سلامت قلب، همچون چاقی، فشار خون بالا و افزایش سطح قند خون مرتبط می باشد.
• حمل و نقل، مسکن، نارضایتی خانواده ها، بیماری های همه گیر و بلایای طبیعی چند عامل اجتماعی و محیطی هستند که بر تعاملات اجتماعی تاثیر می گذارند.
شواهد قوی وجود دارد که انزوای اجتماعی و تنهایی را با افزایش ریسک بدتر شدن سلامت قلب و مغز به صورت کلی مرتبط می کند. با این وجود، داده های در ارتباط با ارتباط با نتایج خاص، مانند نارسایی قلبی، زوال عقل و اختلالات شناختی بسیار اندک است.

1401/05/17
20:53:05
5.0 / 5
187
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است