گزارش حیوان خانگی بگیر؛

چرا سرم کمیاب شد

چرا سرم کمیاب شد

حیوان خانگی بگیر: سرم به عنوان یکی از اقلام دارویی پر مصرف در کشور تلقی می شود که در بیشتر نسخه های بیماران وجود دارد. شاید همین موضوع سبب شده حالا با کمبود سرم مواجه شویم.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، کمبود سرم در سطح داروخانه ها و مراکز درمانی، سبب شده تا روند تجویز آن برای بیماران، با محدودیت ها و مشکلاتی همراه شود. این در حالیست که سرم به عنوان یکی از داروهای معمول شناخته می شود که حالا تامین آن گرفتار مشکل شده است. محمدرضا ظفرقندی رییس کل سابق سازمان نظام پزشکی، در توئیتی نسبت به این مشکل واکنش نشان داده و نوشته است: چرا سرم کمیاب است.
وی با عنوان این مطلب که سرم در بیشتر بیمارستان ها سهمیه بندی شده است، اضافه کرد: حتی برای بیمارانی که نیاز به عمل جراحی دارند، سرم وجود ندارد. این در حالیست که حسین شمالی مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، مدتی پیش عنوان داشته بود که مصرف سرم در کشور نسبت به گذشته بالا رفته که دلیلهای مختلفی دارد. وی توضیح داده بود که قسمتی از افزایش مصرف سرم مربوط به فصل گرما و بیماریهای شایع فصل تابستان است. مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، این مساله را هم عنوان داشته بود که سرم روزانه وارد می شود و ظرف دو هفته آتی کمبود سرم رفع می شود. در همین حال، واکنش های متفاوتی را از طرف معاونت های غذا و دارو در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رابطه با کمبود سرم شاهد می باشیم. بطوریکه حجت الله انصاری سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفته است که سرم از طرف مردم خودسرانه مصرف می شود و از جانب پزشکان نیز بی رویه تجویز می شود. وی مدعی شده که پزشکی داریم که به اندازه یک بیمارستان طی یک ماه سرم تجویز کرده است. از طرف دیگر، شهرام یغمایی معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی سمنان، ضمن اشاره به کمبود کشوری محلول های تزریقی از تصمیم سازمان غذا و دارو برای رفع کمبود محلول های تزریقی آگاهی داد و اظهار داشت: شرکت های تولیدکننده سرم با سه شیفت کاری و تمام وقت کار می کنند تا نیاز کشور به سرم را مرتفع کنند.


منبع:

1401/06/24
09:48:21
5.0 / 5
135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است