نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد؛

کاهش وزن روند بیماری آرتروز را کند می کند

کاهش وزن روند بیماری آرتروز را کند می کند

حیوان خانگی بگیر: حیوان خانگی بگیر: یک مطالعه اخیر نشان میدهد که کاهش وزن نه فقط ممکنست به پیش گیری از آرتروز زانو کمک نماید، بلکه پیشرفت آنرا در افرادی که قبلاً به این بیماری مبتلا هستند، کُند می نماید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران دریافتند که در میان بیش از ۹۰۰۰ بزرگسال میانسال و مسن، کسانی که موفق به کاهش وزن اضافی شده اند با احتمال کمتر ابتلاء به آرتروز زانو در ضمن چند سال آینده روبرو هستند. و اگر آنها قبلاً آرتروز زانو داشته اند، لطمه مفصل کُندتر پیشرفت می کند.
مدتهاست مشخص شده است که اضافه وزن یک عامل خطر ابتلاء به آرتروز زانو است. و هنگامی که افراد مبتلا به این عارضه دارای اضافه وزن یا چاقی باشند، کاهش وزن برای مساعدت با کاهش درد سفارش می شود.
یافته های جدید نشان میدهد که کاهش وزن نه فقط ممکنست درد را مهار کند، بلکه به صیانت از تراکم خود مفصل زانو نیز کمک می نماید.
به گفته پژوهشگران دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا، وزن اضافی فشار بیشتری بر روی زانوها، به ویژه قسمت داخلی مفصل وارد میکند. از ین جهت، تغییرات وزن بطور خاص با احتمال محدود شدن فضای مفصل در سمت داخلی زانو مرتبط می باشد.
با این حال، نکته مهم این است که کاهش وزن قابل توجه برای ایجاد تفاوت اساسی لازم است.


منبع:

1401/07/07
12:14:39
5.0 / 5
101
تگهای خبر: بیماری , پیشرفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است