بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارندگی در نقاط مختلف کشور اطلاع داد که این بارندگی ها در مناطق سردسیر به صورت برف و در مناطق گرمسیر همراه با وزش باد و رعد و برق خواهد بود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۹ بهمن) در قسمت هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز غربی و مرکزی بارش باران و برف و در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی افزود: دوشنبه (۱۰ بهمن) علاوه بر نواحی مذکور در قسمت هایی از مرکز و جنوب غرب بارش انتظار می رود. سه شنبه(۱۱ بهمن) گستره فعالیت و شدت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی به تدریج در مرکز و شمال شرق کشور افزایش خواهد یافت.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: چهارشنبه (۱۲ بهمن) بارش در شمال غرب تضعیف شده و در نواحی غرب، جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه های البرز ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور و همینطور بخش هایی از شمال غرب فارس و بوشهر ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: پنجشنبه (۱۳ بهمن) سامانه بارشی در نواحی غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس، مرکز، شرق و شمال شرق فعالیت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: طی پنج روز آینده بیشینه شدت بارش عموما در استانهای واقع در امتداد رشته کوه زاگرس مرکزی و سه شنبه علاوه بر این نواحی در قسمت هایی از غرب کشور ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و غربی پیشبینی می شود.

به گفته ضیاییان در این زمان بارش در مناطق گرمسیر گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف و گاهی کولاک برف خواهد بود.

وی افزود: دوشنبه در مناطقی از جنوب غرب، شمال فارس، غرب کرمان و جنوب یزد، سه شنبه در بعضی مناطق جنوب غرب، غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز به تدریج شرق و جنوب شرق کشور و چهارشنبه در بعضی مناطق جنوب، غرب، مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: امروز در غرب، شرق و جنوب شرق کشور افزایش نسبی دما انتظار می رود و سه شنبه و چهارشنبه دما در غرب کشور کاسته می شود.

وی افزود: یکشنبه شرق خلیج فارس، دوشنبه و سه شنبه شمال خلیج فارس و چهارشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۰ بهمن ) قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۱۱ بهمن ) ابری و در بعضی ساعات بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا( ۹ و ۱۰ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۰ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین و شهر کرد با دمای ۱۷- و ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.
1401/11/09
12:52:11
5.0 / 5
224
تگهای خبر: آسمان , بارش , بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است