در گزارش حیوان خانگی بگیر تشریح شد؛

وضعیت آماده سازی واكسن كووایران برای توزیع عمومی

وضعیت آماده سازی واكسن كووایران برای توزیع عمومی

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا برکت در ارتباط با روند تولید و آماده سازی واکسن کووایران برکت جهت استفاده عموم مردم توضیحاتی عرضه داد.حامد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط نگهداری یک میلیون دوز واکسن «کووایران برکت» از جانب ستاد اجرای فرمان امام اظهار داشت: مشکلی در نگهداری واکسن ها در سردخانه وجود ندارد و این واکسن ها را میتوان در فضای استریل شده تا ماه ها نگهداری کرد.
وی اظهار داشت: مجوز استفاده از واکسن های داخل انبار را باید وزارت بهداشت صادر کند.
وی ضمن اشاره به این که نتایج فاز یک و دو واکسن برکت موفقیت آمیز بوده است، اظهار داشت: نتایج فاز سه تا یک ماه دیگر مشخص می شود اما به صورت دوره ای اطلاعات را به وزارت بهداشت منتقل می نماییم تا جایی که آنها قانع شوند در حالیکه نتایج تابحال خوب بوده است.
مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا در پاسخ به این سؤال که نتایج دوز دوم تزریق واکسن چه زمانی مشخص می شود، اظهار داشت: احتمالاً تا یک ماه دیگر نتایج مشخص می شود و انتظار ما این است که افراد دو دوز واکسن را دریافت نمایند و پس از آن ببینیم چقدر اثر پیشگیری دارد.
وی افزود: البته احتیاجی نیست که منتظر نتایج تزریق واکسن بر روی تمام ۲۰ هزار نفر که در مرحله سوم واکسن را دریافت می کنند، باشیم. بلکه بر روی تعداد کمتری از آنها میتوان نتیجه را به دست آورد. حسینی در مورد واکسیناسیون عمومی تصریح کرد: مرجع واکسیناسیون عمومی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است و ما بعنوان پژوهشگر وظیفه خویش را به خوبی انجام می دهیم و باید منتظر شویم هرچه آنها دستور دادند، اجرایی نماییم.


منبع:

1400/03/18
14:08:55
5.0 / 5
502
تگهای خبر: بهداشت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است