ورود بدون مجوز دام تهدیدی بزرگ برای زیستگاه ها و اكوسیستم مناطق

ورود بدون مجوز دام تهدیدی بزرگ برای زیستگاه ها و اكوسیستم مناطق

معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست شهرستان تهران چرای بدون مجوز دام در مناطق حفاظت شده را یکی از با اهمیت ترین عوامل تخریب زیستگاه ها و تهدید جدی برای تنوع زیستی و پوشش گیاهی ذکر کرد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا فاطمه برنا درباب برخورد قانونی با گله داران بدون مجوز و فاقد پروانه در مناطق حفاظت شده اظهار داشت: با توجه به این که برابر قانون چرای دام و تعلیف احشام در مناطق چهارگانه محیط زیست ممنوعست و متخلفان این حوزه نیز به مراجع قضایی معرفی می گردند، تعدادی گله دار که بصورت بدون مجوز وارد منطقه حفاظت شده البرزجنوبی درحال تعلیف احشام بوده اند توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تهران شناسایی و بمنظور برخورد قانونی به مراجع قضایی عرضه شدند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ورود دام به مناطق حفاظت شده البرز جنوبی اظهارکرد: با حضور شبانه روزی ماموران و محیط بانان در منطقه، از ورود تعداد زیادی گله دام به داخل منطقه جلوگیری شد و احشام نیز به خارج از مناطق تحت مدیریت هدایت شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران درباب تبعات چرای بدون مجوز دام در مناطق حفاظت شده اظهار داشت: با توجه به این که در سالهای اخیر مناطق با مشکل کاهش بارندگی و کم آبی مواجه بوده اند و تبعات آن نیزهمواره متوجه رستنی ها و پوشش گیاهی بوده است بدین سبب چرای بی رویه و بدون مجوز می تواند مخاطرات غیر قابل جبرانی برای اکوسیستم منطقه به همراه داشته باشد.

برنا در ادامه با اشاره به بی توجهی بعضی افراد سود جو و فرصت طلب و اجاره و واگذاری اراضی ملی به دامداران فاقد پروانه اظهار نمود: بر طبق گزارشات واصله متاسفانه بعضی افراد سودجو نسبت به اجاره اراضی ملی بعنوان مرتع به دامداران فاقد پروانه چرا اقدام نموده اند و این اقدام بطور قطع جرم و خلاف ضوابط است و در صورت مشاهده و شناسایی، با این افراد برخورد می شود.

معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست شهرستان تهران کمک و حمایت دهیاران و شورایاران روستاهای اطراف مناطق حفاظت شده برای کنترل و جلوگیری از ورود دام و گله های بدون مجوز به داخل منطقه را بسیار مهم و ضروری دانست و اشاره کرد: برهمین اساس این مساله به دهیاران اطلاع داده شده است. ضمن این که نظارت برای جلوگیری از ورود دام به منطقه و همکاری جدی آنها با محیط زیست مورد انتظار است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، او در آخر حفظ تنوع زیستی را بعنوان دغدغه مهم و اساسی برشمرد و آموزش محیط زیست را برای افراد جامعه در همه سطوح لازم و ضروری بیان کرد.
1400/03/18
22:33:15
5.0 / 5
464
تگهای خبر: آب , آموزش , بارندگی , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است