هشدار هواشناسی نسبت به رگبار و رعدوبرق در سه استان و مواج شدن دریای جنوب

هشدار هواشناسی نسبت به رگبار و رعدوبرق در سه استان و مواج شدن دریای جنوب

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه موسمی و رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر و افزایش ارتفاع موج بین یک تا یک و نیم متر و در فراساحل تا دو متر هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ، آورده است: رگبارورعدوبرق گاهی وزش باد شدید موقتی، گاهی همراه با گردوخاگ و با احتمال تگرگ در مناطق مستعد از امروز تا شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و شرق هرمزگان پیش بینی می شود.

در چنین شرایطی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل های و معابر، احتمال برخورد صاعقه، و احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست. بدین جهت اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و چرای دام ها در مراتع مرتفع و تقویت سازه های موقتی سفارش می شود.

سازمان هواشناسی همین طور در هشدار زرد رنگ دیگری آورده است: از امروز تا یکشنبه (۲۰ تا ۲۳ خرداد) افزایش ارتفاع موج در فراساحل شرق دریای عمان تا دو و نیم متر پیش بینی می شود.

وزش باد شدید، مواج شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین یک تا یک و نیم متر در خلیج فارس، شرق دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان از امروز تا یکشنبه (۲۰ تا ۲۳ خرداد) دور از انتظار نخواهد بود. همین طور این شرایط جوی روز یکشنبه (۲۳ خرداد) علاوه بر مناطق ذکر شده در تنگه هرمز نیز رخ خواهد داد.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال لطمه دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی وجود دارد. بدین جهت ممنوعیت در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل همچون مواردی است که در این شرایط سفارش می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/03/21
20:56:22
5.0 / 5
334
تگهای خبر: آب , سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است