رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت اعلام كرد؛

مشكلی برای تزریق دوز دوم واكسن كرونا وجود ندارد

مشكلی برای تزریق دوز دوم واكسن كرونا وجود ندارد

به گزارش حیوان خانگی بگیر رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به این که برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: حدود 4.7 میلیون نفر تا حالا واکسینه شده اند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، جعفر صادق تبریزی درباب اتمام واکسیناسیون ۷۰ ساله ها، گفت: هم اکنون حدود ۷۰ درصد ۷۰ ساله ها واکسن کرونا را دریافت نمودند، هنوز واکسیناسیون ۶۵ سال به بالا شروع نشده و بمحض آنکه واکسن به دست ما برسد، واکسیناسیون این گروه سنی را نیز شروع می نماییم.
وی اضافه کرد: حدود چهار میلیون نفر نوبت اول واکسن را دریافت نمودند و ۷۰۰ هزار نفر نیز نوبت دوم را دریافت نمودند.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به وقفه به وجود آمده و در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا برای افرادی که دوز اول را دریافت نمودند، مشکلی ایجاد می شود یا خیر؟ اظهار داشت: در واکسن آسترازنکا حداقل زمان برای دریافت دوز دوم، سه تا چهار ماه است و هم اکنون ۱.۵ ماه دیگر فرصت داریم. همین طور برای تزریق نوبت دوم واکسن اسپوتنیک وی یک تا سه ماه زمان داریم بدین سبب هیچ مشکلی برای افرادی که دوز اول را دریافت نمودند، به وجود نخواهد آمد.
تبریزی گفت: ۱۰۰ هزار واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه گذشته دریافت کرده ایم، امروز توزیع آن شروع می شود و بلافاصله تزریق نوبت دوم شروع خواهد شد.
وی همین طور درباره تزریق نوبت دوم واکسن سینوفارم اظهار داشت: چهار تا هشت هفته پس از تزریق اول، فرصت برای تزریق دوز دوم وجود دارد و برمبنای وعده داده شده، یک میلیون دوز از این واکسن این هفته دریافت خواهد شد بدین سبب هیچ نگرانی از بابت تزریق نوبت اول و دوم واکسن نداریم.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اظهار داشت: بدقولی شرکت های سازنده واکسن و تحویل ندادن بموقع، برنامه پیش بینی شده واکسیناسیون را با تأخیر همراه خواهدنمود که این مساله ناشی از تحریم ها است البته علاوه بر واکسن، این مشکلات برای دارو و تجهیزات پزشکی نیز وجود دارد.
تبریزی همین طور درباب واکسیناسیون گروه های لطمه پذیر اظهار داشت: برای قسمتی از بیماران خاص و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، تزریق انجام شده و مابقی نیز در آخر تیر ماه صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: مراجعه برای دریافت نوبت دوم واکسن حتما باید با پیامک صورت گیرد و افراد پیش از دریافت پیامک که در آن زمان تزریق اعلام می شود، مراجعه نکنند. همین طور مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون حتما برمبنای نوبت دهی خواهد بود و بدون دریافت نوبت و ثبت نام در سایت مراجعه نشود.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درباب واکسیناسیون فرهنگیان نیز اظهار داشت: واکسیناسیون فرهنگیان، مدیران و پرسنل در آموزش و پرورش و همین طور دانشجویان، اعضای هیأت علمی و پرسنل وزارت علوم از مرداد ۱۴۰۰ شروع می شود و به فاصله یک ماه نیز دوز دوم آنها تزریق خواهد شد.


منبع:

1400/03/22
21:43:15
5.0 / 5
473
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است