افزایش ۱ و نیم درجه ای دمای زمین تا سال ۲۰۵۰

افزایش ۱ و نیم درجه ای دمای زمین تا سال ۲۰۵۰

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش ۱.۵ درجه ای دمای زمین تا سال ۲۰۵۰ اطلاع داد که با این افزایش دما و خشکی هوا، نحوه بارش ها تغییر خواهدکرد و به جای برف در زمستان ها شاهد بارش باران خواهیم بود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، مسعود تجریشی در مورد خشکسالی ایران، با اشاره به اینکه کشور ایران اقلیم خشکی دارد، اظهار داشت: همانطورکه دما طی سه دهه اخیر بین ۱.۵ تا ۲ درجه افزوده شده تا سال ۲۰۵۰ هم حدود ۱.۵ درجه دیگر افزایش دما را خواهیم داشت.

وی ضمن اشاره به این که افزایش دما سبب تشدید تبخیر و تعرق و خشک شدن هوا می شود، اضافه کرد: بر مبنای مطالعات انجام شده خوشبینانه ترین حالت حتی اگر میزان بارش ها هم ثابت بماند، به علت خشکی هوا، نحوه بارش ها تغییر خواهدکرد و به جای برف در زمستان ها فقط شاهد بارش باران خواهیم بود. باید توجه کرد که تغییر اقلیم و گرم شدن هوا حتی زمان بارش ها را هم تغییر می دهد و ازاین رو بیشتر بارش ها به صورت سیلابی خواهد بود و در این حالت، دیم از دست می رود.

تجریشی با بیان به این که فشار به منابع آب کشور بسیار بالاست و به شدت نیازمند مدیریت منابع آبی هستیم، اظهار داشت: ما جزو معدود کشورهایی هستیم که سالانه حدود ۱۵ میلیارد متر مکعب از مخازن آب شیرین برداشت می نماییم که تجدیدپذیر نیستند.1400/03/28
20:46:57
5.0 / 5
347
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارش , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است