معضل هجوم موش ها به استرالیا و خطر استفاده از دانه های سمی

معضل هجوم موش ها به استرالیا و خطر استفاده از دانه های سمی

به گزارش حیوان خانگی بگیر کارشناسان محیط زیست در استرالیا اخطار می دهند دانه های سمی که به منظور مبارزه با بحران هجوم موش ها به بخش هایی از جنوب شرق این کشور استفاده می شوند احتمال دارد به دیگر حیوانات بومی همچون سینه سرخ ها (نوعی طوطی استرالیایی)، کبوترها و ماهی ها صدمه بزند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، هزاران کشاورز در بخش هایی از ایالت های نیوساوت ولز، کوئینزلند و ویکتوریا با معضل هجوم موش روبه رو هستند که محصولات را خورده اند و ابزارهای کشاورزی و وسایل خانگی را جویده اند و باعث قطع برق در آن نواحی شده اند. موش ها به سوپرمارکت ها هم هجوم برده اند.
عامل این معضل، بارندگی فراوان و رشد محصولات کشاورزی و در نتیجه، فراهم شدن غذای فراوان برای موش ها و تسریع چرخه تولیدمثل آنها بوده است.
اما کارشناسان محیط زیست و فعالان پشتیبانی از حیوانات اخطار داده اند که دانه های سمی که در کنار تله و سطل های آب برای از میان بردن موش ها استفاده می شود، می تواند بالقوه به سایر موجودات زنده هم لطمه بزند.
تصاویری که در تارنمای «ردیت» به اشتراک گذاشته شده است، اجساد یک دسته سینه سرخ را روی زمین نشان داده است که گفته می شود به علت مسمومیت این پرندگان بوده است.
یک کاربر ردیت در یادداشتی با عنوان «این حقیقت استفاده از دانه های سمی برای کشتن موش است. موش ها را هدف قرار دهید نه جانوران بومی را»، نوشته است که مدت هاست از سینه سرخ های مسموم شده مراقبت می کند.
یادداشت های دیگری در صفحه فیسبوک حیات وحش استرالیا هم از آن حکایت می کند که دسته های کبوتر بر اثر خوردن دانه های سمی تله گذاری شده برای موش ها تلف می شوند و نفوذ این مواد شیمیایی در آب های محلی که چرخه غذایی طبیعی را تأمین می کنند، می تواند دیگر جانوران و حتی حیوانات خانگی را در معرض خطر قرار دهد.
یک کاربر نوشت: در هفته گذشته، چهار سینه سرخ و 10 کبوتر مرده شمردم. هیچ جراحتی روی تن شان دیده نمی گردد. نکند این پرندگان از دانه های سمی موش ها که در منطقه ریخته شده تغذیه کرده باشند؟
یک کشاورز در نیوساوت ولز هم به شبکه ای بی سی استرالیا اظهار داشت: ماهی ها موش ها را می خورند و احتمال دارد که سم از این طریق وارد چرخه غذایی شود. این وضعیت نتایج گسترده ای به دنبال خواهد داشت و ارزش خطر کردن ندارد.
او اخیرا در داخل شکم یک ماهی سفید پنج موش مرده یافته بوده است.
به گزارش ایندیپندنت، این نگرانی وجود دارد که صدور مجوز استفاده از نوعی سم ممنوعه، باعث لطمات بیشتر به حیات وحش در این مناطق شود و منتقدان از استفاده از این سم نگران هستند که در نتیجه آن نه تنها موش ها بلکه جانورانی که از آنها تغذیه می کنند همچون عقاب های «دم گوه ای» و حیوانات خانگی هم از میان بروند.
منبع:

1400/03/29
11:19:47
5.0 / 5
398
تگهای خبر: آب , بارندگی , پرندگان , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است