شناسایی یك گونه دریایی كمیاب در سواحل انگلیس

شناسایی یك گونه دریایی كمیاب در سواحل انگلیس

حیوان خانگی بگیر: کارشناسان حیات وحش بتازگی یک اسب دریایی پوزه بلند و نادر را در بستر دریا در ˮپلیموت ساوندِˮ انگلیس مشاهده کرده اند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در ویدیویی که از جانب مرکز خیریه حفاظت اقیانوس (Ocean Conservation Trust) به اشتراک گذاشته شد، تصاویری از زاویه نزدیک از یک اسب دریایی پوزه بلند که به آن اسب دریایی خاردار هم می گویند، مشاهده می شود.
به قول این نهاد خیریه به رویترز، به علت تغییرات محیطی و تخریب زیستگاه گیاهان دریایی، جمعیت اسب های دریایی کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
مارک پاری، مدیر توسعه نهاد خیریه حفاظت اقیانوس، اظهار داشت: بعد از هفت سال فعالیت در عرصه حفاظت از گیاهان دریایی برای خیریه حفاظت اقیانوس، تجربه نادر مشاهده اسب دریایی اعجاب انگیز بود، چونکه اهمیت آنچه را که ما تلاش داریم با کار مرمت گیاهان دریایی انجام دهیم، به وضوح نشان داده است.
به قول نهاد خیریه حفاظت اقیانوس، وجود گیاهان دریایی در زیستگاه های حفاظت شده برای حفاظت از گونه های جانوری دریایی ضروریست.
بنابر گزارش ایندیپندنت، آلودگی آب دریاها و اقیانوس ها همه ساله بیشتر از پیش زیستگاه آبزیان را در معرض خطر قرار می دهد. بر مبنای گزارشی که در ماه مه ۲۰۲۱ منتشر گردید احتمال راه یافتن پلاستیک یک بارمصرف به اقیانوس ها از هر پلاستیک دیگری بیشتر است به صورتی که حدودا کل آلودگی مشهود در اقیانوس ها را به خود اختصاص داده و میزان سالانه آن پنج تا ۱۳ میلیون تن است. در نتیجه اغلب قریب به اتفاق پسماندها، در نهایت سبب آلودگی خشکی ها و اقیانوس ها و انقراض گونه های جانوری دریایی می شوند.
منبع:

1400/04/01
11:53:02
5.0 / 5
384
تگهای خبر: آب , اقیانوس , انقراض , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است