انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران خواستار شد:

قاصران و مقصران فاجعه اتوبوس خبرنگاران را معرفی كنید

قاصران و مقصران فاجعه اتوبوس خبرنگاران را معرفی كنید

حیوان خانگی بگیر: انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران خواهان آن شد تا مسئولان مربوطه، حادثه مرگبار سرنگونی اتوبوس خبرنگاران را پیگیری کرده و نتایج را به اطلاع عموم برسانند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در پیام انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران آمده است: «چند روز از فاجعه واژگونی اتوبوس حامل همکارانمان در حوزه محیط زیست می گذرد. روز گذشته در حالی پیکر پاک دو جانباخته این فاجعه در بهشت زهرا به خاک سپرده شد که غم جانکاه این فقدان همه خانواده ها و بازماندگان آنان همچون همکاران همراه آنان که متحمل صدمات جسمی و روحی شدند و تمام اهالی رسانه را به شدت متاثر کرده است.
انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران با تسلیت این مصیبت به خانواده های همکاران پرپر شده مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی و مجموعه همکاران ایرنا و ایسنا و تمام جامعه رسانه ای کشور اکیدا خواهان آنست که مسئولان مربوطه در دولت و دستگاه قضایی درباب موارد زیر پیگیری و چاره اندیشی عاجل کرده و نتایج را به اطلاع عموم برسانند:
۱- پیگیری، معرفی و مجازات قاصران و مقصران فاجعه یاد شده
۲- اساسا قصور و تقصیر در ایجاد این قبیل فجایع که متاسفانه در کشور ما زیاد اتفاق می افتد، تنها متوجه یک راننده یا کمک راننده نبوده و نیست. دستگاههای صادرکننده مجوزهای فنی و استانداردهای مربوطه و نیز دستگاههای میزبان و دعوت کننده باید در این حوزه پاسخگو باشند.
۳- باید هرچه زودتر متولی یا متولیان پیگیری کلیه امور درمانی و جبران خسارات بازماندگان این فاجعه شامل خانواده های عزیز از دست داده و داغدیده و نیز خبرنگارانی که صدمات جسمی و تألمات روحی فراوانی را متحمل شده اند، مشخص و در صحنه حاضر باشند تا بلکه مرهمی هر چند کوچک باشند بر این داغ ماندگار
۴- متاسفانه روند رسیدگی این قبیل حوادث با تشکیل کارگروه ها و کمیته های بررسی هیچ گاه منتج به نتایج بازدارنده نشده و بیشتر موارد مشمول مرور زمان و به بوته فراموشی سپرده شده است که اگر این پیگیریها نتیجه بخش بود، نباید فجایعی مانند اتوبوس دانشگاه آزاد، ایجاد و در موارد اتوبوس خبرنگاران محیطزیست و یا اتوبوس سرباز معلم ها تکرار می شد.
انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران جهت جلوگیری از تکرار فجایع مشابه، خودرا مکلف و متعهد می داند تا حصول نتیجه، پیگیر تعیین؛ معرفی و مجازات قاصران و مقصران فاجعه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیطزیست باشد و نتایج پیگیری ها را به اطلاع عموم همکاران برساند.
۵- از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد و کلیه تشکل های رسانه ای و اشخاص حقیقی متخصص دعوت می شود که با همفکری، حتی الامکان راهکارهایی جهت جلوگیری از وقوع چنین حوادثی و یا خدای ناکرده در صورت وقوع، چگونگی پیگیری اهالی رسانه مشخص و اعلام گردد.
هیات مدیره انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری استان تهران از خداوند منان، شادی روح همه اهالی رسانه که برای دفاع از شرافت قلم و صیانت از دین و میهنشان جان باخته اند، خصوصا دو همکار جانباخته فاجعه اخیر و صبر و سلامت برای کلیه بازماندگان را مسئلت دارد.
والسلام»
منبع:

1400/04/05
19:45:39
5.0 / 5
501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است