هشدار نسبت به وقوع رگبارباران و رعد و برق در ۱۵ استان

هشدار نسبت به وقوع رگبارباران و رعد و برق در ۱۵ استان

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبارباران و رعد و برق در 15 استان هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بر اثر رشد ابرهای همرفتی وقوع یک یا چند پدیده همچون رگبارباران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در بعضی نقاط همراه با گرد و خاک، با احتمال تگرگ در مناطق مستعد و در بعضی نقاط به هدف خوردن صاعقه دور از انتظار نیست.

این وضعیت جوی امروز (۸ تیرماه) برای شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، ارتفاعات استانهای تهران، البرز و سمنان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال و شرق و غرب هرمزگان و نیمه شمالی فارس، چهارشنبه (۹ تیرماه) برای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، گیلان، اردبیل، زنجان، ارتفاعات استانهای البرز، تهران و سمنان و پنج شنبه (۱۰ تیرماه) برای استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات استانهای البرز، تهران و سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب بصورت نقطه ای و محلی، احتمال برخورد صاعقه، وزش باد شدید و رعد و برق وجود دارد بدین سبب نسبت به اجتناب از تردد و توقف در مسیل ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و احتیاط در چرای دام ها در مراتع مرتفع و تقویت سازه های موقتی سفارش می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/04/09
09:46:58
5.0 / 5
347
تگهای خبر: آب , سفر , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است