افزایش سطح آب دریاها، زندگی بیشتر از 410 میلیون نفر را در جهان تهدید خواهد نمود

افزایش سطح آب دریاها، زندگی بیشتر از 410 میلیون نفر را در جهان تهدید خواهد نمود

کارشناسان پیشبینی کرده اند که زندگی بیشتر از ۴۱۰ میلیون نفر در جهان به علت بالا آمدن سطح آب دریاها با خطر جدی مواجه خواهد شد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: حداکثر ۴۱۰ میلیون نفر در مناطقی با ارتفاع کمتر از دو متر از سطح دریا زندگی می کنند و در صورتی که انتشار گازهای گلخانه ای کاهش پیدا نکند، در معرض خطر افزایش سطح آب دریا قرار دارند.
این بررسی نشان داده است که هم اکنون ۲۶۷ میلیون نفر در سرتاسر جهان در مناطقی زندگی می کنند که ارتفاع آن از سطح دریا کمتر از دو متر است.
محققان پیشبینی کرده اند که تا سال ۲۱۰۰ با یک متر افزایش سطح آب دریا و وضعیت رشد جمعیت، تعداد افرادی که در مناطقی با ارتفاع کمتر از دو متر از سطح دریا زندگی می کنند به ۴۱۰ میلیون نفر افزوده می شود.
نقشه های آنان نشان داد که ۶۲ درصد از زمینهای در معرض خطر بیشتر در مناطق گرمسیری متمرکز شده اند و اندونزی با بیشترین میزان خطر در سرتاسر جهان مواجه می باشد. این پیشبینی ها نشان داده است در آینده این خطر بیشتر است و ۷۲ درصد جمعیت مناطق گرمسیری و ۵۹ درصد مناطق گرمسیری آسیا با خطر مواجهند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از روزنامه گاردین، محققان هلندی اظهار داشتند: درحالیکه نتایج این تحقیق قطعی نیست اما لازم است برای پیشگیری طولانی مدت از خطر سیل بر مناطق استوایی تمرکز بیشتری شود.
منبع:

1400/04/09
18:38:37
5.0 / 5
357
تگهای خبر: آب , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است