گزارش حیوان خانگی بگیر؛

درگیری لفظی وزیر بهداشت با نماینده مردم زاهدان در ستاد كرونا

درگیری لفظی وزیر بهداشت با نماینده مردم زاهدان در ستاد كرونا

حیوان خانگی بگیر: جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا سیستان و بلوچستان با حضور وزیر بهداشت و نمایندگان استان در مجلس دارای حاشیه های فراوانی بود.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: شامگاه دوشنبه نشست ۴ ساعته و پر حاشیه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا سیستان و بلوچستان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با حاشیه های فراوان در استانداری اجرا شد. در این جلسه درگیری لفظی بین وزیر بهداشت و یکی از نمایندگان به وجود آمد.
سعید نمکی در این نشست گفت: با توجه به این که ما پیش بینی وضعیت وخیم کرونا را از قبل کرده بودیم هم اینک توانستیم از پس آن بر آییم و پیک آنرا مدیریت نماییم.
وی افزود: ما از قبل با مسئولان سیستان و بلوچستان مکاتباتی داشتیم اما برگزاری نماز عید فطر و نیز نشست های دورهمی و ضیافت هایی که برای انتخابات شوراهای روستا و شهر انجام شد وضعیت را بسیار وخیم کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: این وزارتخانه در حوزه تامین کیت های تشخیصی و تمامی وسایل بهداشتی برای سیستان و بلوچستان هیچ محدودیتی قائل نیست.
وی با اشاره به کارهای مطلوب دولت در حوزه های بهداشتی بیان کرد: در یکسال گذشته ۱۴ هزار تخت بیمارستانی در کشور اضافه و نیز ۴۲۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا به راه افتاده است.
نمکی اشاره کرد: با وجود این که تحریم های ظالمانه فشار مضاعفی بر دولت وارد میکند اما در یک سال قبل ۴۷۰ دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان ها اضافه کرده ایم.
وی گفت: همین طور ما حقوق پرستاران را ۲ و نیم برابر کرده و ۵۳ هزار نیروی جدید را در بدو استخدام داریم که به زودی وارد فعالیت می شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برخی کلیپ های انتشار یافته در ارتباط با سخنان خود در هفته قبل مربوط به سیستان و بلوچستان اشاره کرد: تمام آمارهای ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی حوزه ایرانشهر تائید شده بود و مستندات آن نیز موجود است.
جایی برای مدیران غیر صادق نداریم
وی بیان کرد: در این وزارتخانه هیچ جایی برای مدیر غیر صادق وجود ندارد و باید تمام آمار و ارقام بصورت شفاف و روشن برای مردم منتشر شود.
نمکی همین طور در انتهای جلسه درباب اظهارات یکی از نمایندگان مجلس گفت: تصمیم گیری ها در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برمبنای واقعیت ها انجام می شود و ما همه برای همه چیز برنامه ریزی کرده ایم.
وی اضافه کرد: ما با کمک نیروهای مسلح برای تامین پزشک، پرستار و نیروهای درمانی مورد نیاز در استان سیستان و بلوچستان پیش بینی های لازم را اندیشیده ایم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تعدادی از گفتمان ها حقایق را مشخص می کند، نماینده محترمی که امشب انتقاد داشتند سه بار به دفتر بنده مراجعه کردند و هر سه بار درخواست تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی را داشتند.
عذرخواهی می کنم
وی با اشاره به این که بطور قطع به عملکرد مدیران انتقاداتی وجود دارد، اظهار داشت: ما با این نماینده محترم هیچ گاه درباب کمبودها بحثی نداشتیم و ایشان در هر سه بار خواهان تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی را داشتند.
نمکی اشاره کرد: بنده بارها اعلام نموده ام که من وزیر همه مردم ایران هستم و اگر جایی سو تعبیر و یا توهینی شد و یا صدای من بلند شد از همه بزرگواران عذرخواهی می کنم.
شرایط شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان بحرانی است
فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی هم در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین این وزارتخانه برگزار شد، گفت: بازدیدهایی که از برخی بخش های بیمارستانی استان داشته ایم تخت خالی موجود بوده اما کادر درمانی جهت راه اندازی وجود نداشته است.
وی اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان شدیداً با کمبود اکسیژن مواجه هستیم. واکسن هایی که تا حالا به استان اختصاص داده شده پاسخگوی نیاز نیست و حتما باید افزایش یابد. پیشنهاد ما واکسیناسیون افراد بالای ۱۷ سال در استان است تا از شیوع کرونای دلتا در کشور جلوگیری شود.
وی با اشاره به این که شرایط شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان بحرانی است، بیان کرد: آمارهای غیررسمی در حوزه ابتلاء به کرونا در سیستان و بلوچستان بیش از آمار رسمی است که برای مدیریت صحیح باید مورد توجه متولیان قرار گیرد؛ در بسیاری از مناطق روستایی استان آمار فوت شدگان در حوزه کرونا ثبت و ضبط نمی گردد.
رئیس جمهور در حوزه مدیریت کرونا هیچ وقت به وظیفه خود عمل نکرد
حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم زاهدان هم در این نشست گفت: از لحاظ دارویی در استان سیستان و بلوچستان کمبودی نداریم و تا حالا هر نیازی که به وزارت بهداشت اعلام نموده ایم بلافاصله تامین شده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: رییس جمهور در حوزه مدیریت بیماری کرونا هیچ وقت به وظیفه خود عمل نکرد و ما این مساله را پیگیری خواهیم کرد؛ ابتدای اردیبهشت ماه درباب ضرورت کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان در امتداد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با رییس جمهور مکاتبه کردم که توجهی نشد.
وی بیان کرد: کادر بهداشت به مفهوم واقعی خسته هستند؛ شکی نیست که مشکلات مختلفی داریم اما این مشکلات تنها با همیاری همه دستگاهها و مردم قابل حل است. اگر گلایه ای وجود دارد باید پشت درهای بسته و دوستانه مطرح تا حل شود. مشکلات فعلی از کانال رسانه قائل حل نیست.
شهریاری اظهار داشت: حتما در مجلس در مورد سهل انگاری رییس جمهور پیگیری خواهیم داشت و موضوع را از کانال قوه قضائیه دنبال می نماییم چونکه آقای روحانی با جان مردم بازی کرد. رییس جمهور ما از زمان شیوع ویروس کرونا یک دفعه در میدان حضور پیدا نکرد و همیشه بوسیله ویدئوکنفرانس مدیریت کرد.
سیستان و بلوچستان در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی ضعف دارد
حبیب الله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سیستان و بلوچستان استانی گسترده و پهناور است که عقب ماندگی تاریخی دارد و همین مورد باعث شده با وجود همه سرمایه گذاری های صورت توسط نظام در استان به چشم نیاید.
وی اظهار داشت: ما در عمده شاخص ها از میانگین کشوری پایین تر هستیم؛ همسایگان ما هم در حوزه مقابله با کرونا موفق نبوده اند و همین مورد باعث شده سیستان و بلوچستان نیز همیشه با تهدید شیوع موج جدید شیوع ویروس کرونا درگیر باشد.
وی اشاره کرد: سیستان و بلوچستان به اندازه چند استان است و باتوجه به عقب ماندگی تاریخی نیازمند مساعدت ویژه است. استان در حوزه های مختلف همچون زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان ضعف دارد که باید بیش از پیش به آن توجه گردد و البته انتظار نداریم مشکلات یک روزه حل شود.
گزارش های مدیریت کرونای سیستان و بلوچستان با واقعیت تطابق ندارد
اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: شهرستان های حوزه انتخابیه بنده شامل خاش، میرجاوه و تفتان با وجود ضعف جدی در حوزه زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان از جانب شما در این سفر مورد بازدید قرار نگرفت که جای گلایه جدی دارد.
وی اضافه کرد: حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اردیبهشت ماه و خردادماه در دو مرحله نسبت به شیوه بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان هشدار داد اما گوش شنوایی نبود.
وی افزود: زنگ خطر در شهرستان های حوزه انتخابیه بنده به سبب ضعف جدی زیرساخت های بهداشت و درمان و بعد مسافت تا مرکز استان نواخته شده و چنانچه مدیریت نشود مجدداً به اوج گیری کرونا ختم خواهد شد.
حسین زهی اشاره کرد: دو بخش کورین و نصرت آباد حتما نیاز به مرکز درمان بستر دارند و نیاز است حتما به آنها توجه گردد. بیشترین اعزام بیماران به مرکز استان از شهرستان خاش است به این علت که به ازای هر یک هزار نفر دو تخت بیمارستانی داریم و نیاز است زیرساخت های بهداشت و درمان آن تقویت شود.
نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: آقای وزیر گزارش هایی که از شرایط مدیریت شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به شما می دهند با واقعیت تطابق ندارد؛ این مساله را برمبنای مستندات مطرح می کنم و موارد مختلفی داریم که بیمارانی با درگیری ۸۰ درصد ریه در بیمارستان ها از بستری آنها خودداری شده است.
وی افزود: در همین شهر زاهدان اگر از مناطق شریعتی شمالی و رسالت و کشاورز و … بازدید کنید متوجه واقعیت موضوع مدیریت شیوع ویروس کرونا خواهید شد.
هیچ دلیلی برای مخفی کردن آمار کرونا وجود ندارداحمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: وضعیت آماری بیماری کرونا در این استان بصورت روزانه اندازه گیری و منتشر می شود و هیچ دلیلی برای مخفی کردن آن وجود ندارد. وی افزود: دولت برای رفع محرومیت های سیستان و بلوچستان کوشش های بسیار زیادی کرده بطوری که عملکرد هیچ دولتی را نمی توان با مقطع فعلی مقایسه کرد. موهبتی اشاره کرد: هم اینک بندر شهید بهشتی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان توانایی جابجایی کالا تا ۱۵ میلیون تن را دارد. استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: هم اینک ۴۰ کارگاه راه سازی در این استان فعال بوده و راه آهن چابهار به ایرانشهر نیز درحال ساخت است.


منبع:

1400/04/22
20:31:49
5.0 / 5
318
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است