كشف محل نگهداری غیرمجاز حیات وحش در غرب تهران

كشف محل نگهداری غیرمجاز حیات وحش در غرب تهران

رئیس اداره حفاظت حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از شناسایی یک مرکز نگهداری غیرمجاز حیات وحش در باغی در یکی از روستاهای این شهرستان اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا شیدا اکار با بیان این خبر اظهار داشت: به دنبال کسب اطلاعاتی در خصوص نگهداری غیرمجاز دو قلاده شیر و تعدادی پرنده در روستای اسکمان شهرستان شهریار، کارشناسان این اداره به محل مربوطه اعزام و با هماهنگی مقام قضایی و همراهی نیروی انتظامی به داخل باغ وارد شدند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از این مکان چند قطعه پرنده غیر مجاز از گونه طاووس کشف و ضبط و متخلف بعد از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به تخلف به مقامات قضایی ارائه شد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار ضمن اشاره به این که تعدادی بوقلمون هم بدون دریافت مجوز قانونی در این مکان نگهداری می شد، خاطرنشان کرد: دوقلاده شیر هم پیش از ورود محیط زیست به این محل از جانب متهم به صورت غیرمجاز به محل دیگری منتقل شده بودند که باتوجه به اظهارات متهم پرونده مبحث درحال پیگیری است.

اکار با اشاره به اینکه شکار و قاچاق پرندگان باعث انقراض این گونه های پرارزش و تخریب محیط زیست می شود، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد سودجو مبادرت به قاچاق گونه های وحشی می کنند که این کار برخلاف قوانین زیست محیطی است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار خاطرنشان کرد: تجارت گونه های وحشی جرم به حساب می آید و محیط زیست با تمام توان با شکارچیان و مجرمان این حوزه به شدت برخورد خواهد نمود.

منبع:

1400/04/22
20:39:15
5.0 / 5
327
تگهای خبر: انقراض , باغ , پرندگان , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است