بیشتر از ۱۲۰ قربانی سیل در آلمان و بلژیك

بیشتر از ۱۲۰ قربانی سیل در آلمان و بلژیك

به گزارش حیوان خانگی بگیر کوشش برای یافتن صدها نفر که در حادثه سیلاب شدید اروپا مفقود شده اند در حالی ادامه دارد که به قول مقامات محلی، شمار قربانیان این حادثه در غرب آلمان و بلژیک به بیشتر از ۱۲۵ تن رسیده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری آلمان با اشاره به اینکه فاجعه ناشی از وقوع سیلاب شوک آور بوده است بر پشتیبانی از خانواده قربانیان و کمک به روستاهای خسارت دیده تاکید کرده است.
تاکنون حدود ۱۰۶ نفر در این کشور بر اثر وقوع سیلاب جان خویش را از دست داده اند.
مقامات آلمان با اخطار نسبت به این که احتمال افزایش تلفات سیلاب وجود دارد، اظهار داشتند: در ناحیه "اهرویلر" واقع در راینلاند-فالتس از وضعیت ۱۳۰۰ نفر خبری در دست نیست و تلاش ها برای برقراری ارتباط با این افراد به علت اختلال در شبکه تلفن بی نتیجه بوده است.

به گزارش روزنامه گاردین، کارشناسان اعلام نموده اند که سیستم اطلاع رسانی سیل در اروپا (EFAS) اوایل هفته جاری نسبت به وقوع سیل شدید اخطار صادر کرد و این پرسش مطرح است که چرا میزان تلفات بسیار بالاست.

بروکسل یک روز عزای عمومی اعلام کرد
همچنین بعد از آلمان، بلژیک از این سیل بیشترین صدمه را دیده است.
وزیر کشور بلژیک شمار قربانیان وقوع سیلاب در این کشور را ۲۰ تن اعلام نموده و ۲۰ نفر دیگر همچنان ناپدید هستند. بیشتر قربانیان سیل در این کشور از ساکنان اطراف منطقه "لیژ" بوده اند و این درحالیست که دستور تخلیه ساکنان مناطق مرکزی و مناطق هم مرز با رودخانه "میوز" صادر شده بود.

به گزارش یورونیوز، الکساندر دی کرو، نخست وزیر بلژیک روز سه شنبه آینده را عزای ملی اعلام نمود. وی تصریح کرد که جشن های ملی کشور در ۲۱ ژوئیه کاسته می شود.

علاوه بر آلمان و بلژیک کشورهای هلند و لوگزامبورگ هم به شدت تحت تأثیر طغیان آب رودخانه ها قرار گرفته اند. بنابر این گزارش، مقامات شهر ونلو در جنوب هلند ۲۰۰ بیمار بستری در بیمارستان را به علت تهدید خطر طغیان رودخانه تخلیه کردند.1400/04/26
14:59:59
5.0 / 5
206
تگهای خبر: آب , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است