در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

ركورد تزریق ۴۰۰ هزار واكسن روز گذشته زده شد

ركورد تزریق ۴۰۰ هزار واكسن روز گذشته زده شد

حیوان خانگی بگیر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه روز گذشته رکورد واکسیناسیون در کشور از مرز 400 هزار واکسن در روز گذشت؛ از افزایش مراکز واکسیناسیون آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، سعید نمکی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به امروز در ستاد استانی کرونا لرستان حضور پیدا کردیم تا هم گزارش ها را ارزیابی نماییم و هم از همراهی، همدلی و وفاق در استان تشکر نماییم گفت: خوشبختانه استان لرستان در مدیریت کرونا یکی از استانهای بسیار موفق بوده است.
وی عنوان کرد: میزان بیماری و بستری، میزان مرگ و میر نسبت به ابتلاء در سطح استان، تعداد تست ها و پیگیری هایی که در این رابطه داشته اند بسیار عالی و چشم گیر بوده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که ما از همکاران تشکر کردیم و سفارش هایی را برای توسعه کلینیک های سرپایی و بیمار یابی با همراهی سازمان بسیج و طرح شهید سلیمانی داشتیم عنوان کرد: همین طور به پایگاه واکسیناسیون سری زدیم و اعلام کردیم که اگر سرعت واکسیناسیون و تعداد پایگاه ها را هر چه بالاتر ببرند ما تعداد آنها را تامین خواهیم کرد.
نمکی بیان داشت: برخی از پروژه ها امروز افتتاح شد، ما برای استان بیش از شش تا هفت دستگاه «سی تی اسکن»، «ام آر آی» فرستادیم، امکانات مناسبی برای تجهیز تخت های «آی سی یو» که تقریباً دو برابر شده، را اختصاص دادیم.
وی اضافه کرد: برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی از بیمارستان های نیمه کاره اعتبارات خوبی درحال تصویب است که تکمیل شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه هم اکنون به ازای هزار نفر جمعیت ۱.۵ تخت در استان داریم که متوسط کشوری در این رابطه ۱.۶ تخت است، بیان داشت: اگر این کمک ها برای تجهیز تخت های جدید صورت گیرد، نرم تخت های استان از نرم متوسط کشوری هم بالاتر خواهد شد.
نمکی در ادامه سخنان خود با اعلان اینکه خوشبختانه میزان واکسیناسیون در کشور روز گذشته از مرز ۴۰۰ هزار واکسن گذشت اضافه کرد: قولی که به مردم داده بودیم که از مرز ۴۰۰ هزار خواهیم گذشت را روز گذشته تجربه کردیم، از امروز به بعد امیدواریم که رکوردهای جدیدتری با افزایش مراکز واکسیناسیون و همین طور واکسن برای گروههای مختلف، داشته باشیم.


منبع:

1400/04/29
22:25:07
5.0 / 5
325
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است