ماندگاری هوای گرم استان تهران تا فردا

ماندگاری هوای گرم استان تهران تا فردا

ماندگاری هوای گرم در استان تهران تا فردا (3 مرداد) و کاهش کیفیت هوای پایتخت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی چهار روز آینده در استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات کاهش افزایش ابر پیش بینی می شود. همین طور تا فردا (۳ مرداد) ماندگاری هوای گرم و در روز دوشنبه (۴ مرداد) کاهش جزئی دما مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲ مرداد ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته و عدم وزش باد مؤثر در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، با این وجود با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش می یابد و می تواند موجب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در ساعات بعدازظهر شود. در اواخر وقت نیز تاحدودی از تندی باد کاسته خواهد شد و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۳ مرداد ماه) با شروع تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد. طی روز تندی باد افزایش خواهد یافت و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، بااینکه با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق، کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۳ مرداد ماه) شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه ها حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۷ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/05/03
12:28:44
5.0 / 5
329
تگهای خبر: آسمان , تولید , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است