كاهش محسوس دمای استان تهران

كاهش محسوس دمای استان تهران

از فردا تا جمعه (۶ تا ۸ مرداد) کاهش محسوس دما در سطح استان تهران دور از انتظار نیست. کیفیت هوای پایتخت هم طی ۲۴ ساعت گذشته ناسالم برای گروه های حساس بوده است اما برقراری شرایط قابل قبول طی روز پیشبینی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برپایه اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی امروز و فردا (۵ و ۶ مرداد) آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش ملایم باد و در مرز جنوبی و غربی استان گاهی با وزش باد متوسط تا نسبتا شدید پیشبینی می شود.

از بعدازظهر فردا (۶ مرداد) با نفوذ سامانه بارشی به تدریج افزایش ابر و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. فردا تا جمعه (۶ تا ۸ مرداد) در نیمه جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید با خیزش موقتی گرد و خاک پیشبینی می شود و از فردا تا اواخر وقت جمعه کاهش محسوس دما مورد انتظار است.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۵ مرداد ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در بعضی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. افزایش تندی باد تا اواخر وقت می تواند سبب کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا شود.

صبح فردا ( ۶ مرداد ماه) افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش تندی باد سبب افزایش غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و درنتیجه کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد. تداوم این شرایط جوی طی روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود همینطور احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا هم در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

با رشد ناپایداری و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۶ مرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۴۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/05
23:04:58
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آسمان , بارش , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است