حسینی تشریح كرد؛

چند نفر پس از تزریق واکسن برکت فوت کردند؟

چند نفر پس از تزریق واکسن برکت فوت کردند؟

مدیر کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران بعضی از جزئیات فازهای مطالعاتی واکسن برکت را شرح داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، حامد حسینی مدیر کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست خبری با خبرنگار مهر گفت: در فاز یک و دو مطالعات بالینی واکسن ایرانی برکت در مجموع ۲۰ هزار نفر دو دوز واکسن را دریافت نمودند.
وی اضافه کرد: یکی از مهم ترین شاخصه های کیفی گزارش ها، موارد ضرر و زیان و یا به اصطلاح نامطلوب است. بنا بر این تمامی عوارض ثبت و ضبط می شود و با افتخار از آنها یاد می شود. حتی اگر خوشایند ما و مجموعه های دیگر نباشد.
مدیر کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص این که چند درصد از افرادی که پس از تزریق واکسن برکت به کرونا مبتلا شدند، خاطرنشان کرد: در مطالعات فاز یک، یک نفر، در مطالعات فاز دو ۱۱ نفر (که از این ۱۱ نفر ۶ نفر واکسن و ۵ نفر دارونما دریافت کرده بودند) و در فاز سه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده اند که به سبب این که مطالعات فاز سه هنوز به اتمام نرسیده، فعلا نمی توانیم بگوییم از این تعداد ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر چند نفر واکسن زده بودند و چند نفر دارونما دریافت کرده بودند.
حسینی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص این که از کسانی که تزریق واکسن برکت داشتند، فردی هم فوت کرده است، اشاره کرد: از بین افرادی که سه دوز واکسن را دریافت کرده اند، مورد فوتی اصلاً نداشتیم اما در فاز یک، یک نفر به سبب مشکل قلبی پس از دریافت دوز اول و پیش از دریافت دوز دو و در فاز دو یک نفر به سبب مسمومیت دارویی آن هم بین بازه دریافت واکسن دوم و تزریق واکسن اول و در فاز سه یک نفر بر اثر کرونا در همین بازه تزریق واکسن اول تا دوم جان باختند.
به گفته وی هیچکدام از این سه نفر پس از دریافت دوز دوم جان خویش را از دست ندادند.
مدیر کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در انتها اشاره کرد: متأسفانه با عنایت به تغییر رفتار این ویروس باید عرض کنم هیچ واکسنی نمی تواند از ابتلای صد درصدی به بیماری کرونا، پیشگیری کند و فقط می توانیم امید داشته باشیم که با تزریق واکسن، مرگ و میر کاهش پیدا کند.


منبع:

1400/05/19
00:17:39
5.0 / 5
196
تگهای خبر: بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است