روزنامه های امروز جهان چه می گویند؟

آتش سوزی ها به قطب شمال رسید!

آتش سوزی ها به قطب شمال رسید!

حیوان خانگی بگیر: ادامه آتش سوزی ها در جهان، فشار غرب بر کره شمالی، ادامه پیشروی طالبان در خاک افغانستان و نگرانی ها برای بازگشایی مدارس در آمریکا همچون موضوعات مهمی است که روزنامه های امروز جهان به آنها پرداخته اند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، با اهمیت ترین اخبار امروز ـ ۱۹ مرداد ماه ـ روزنامه های جهان به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ به شرح زیر است:


شکست فشار سیاسیفایننشال تایمز، روزنامه انگلیسی، عکسی از کیم جنگ اون، رهبر کره شمالی را آورده است، در حوزه ای که موشک هایی راهی آسمان اند. همراه با آن، نوشته ای آمده است که به نوشته این روزنامه، پرمخاطب بوده است. نوشته نگاهی متفاوت دارد. می گوید: بیش ترین فشارها، از طرف غرب، مقابل کره شمالی با بیش ترین تحریم ها اعمال شده است. حاصل این فشار حداکثری، بر این سرزمین منزوی، چیزی جز شکست نبوده است. این حقیقتی است که امروز غرب، دریافته است.

آتش و دودآتش و دود امروز هم عنوان نخست روزنامه های جهان بود. آتش جنگلها در کشورهای همسایه. دود حاصل از آتش وحشی سیبری، از جنگل های آن به قطب شمال رسیده است. حادثه ای که برای اولین بار در تاریخ، در آن جا رخ می دهد. گاردین روزنامه انگلیسی نوشت: مقام های هواشناسی روسیه می گویند، دامنه شعله های آتش، روز به روز گسترده تر می شود. سازمان ملل می گوید افزایش گرمای زمین سریع تر از پیش بینی ها، رخ می دهد و در این خصوص باید انسان را ملامت کرد. بزرگ ترین و سردترین منطقه در روسیه، یاکوتیا، با بیش ترین گرما و خشک سالی رودررو است.

آتش طالباندامنه آتشی که طالبان در افغانستان به پا کرده است، به نوشته فایننشال تایمز، روزنامه انگلیسی، یک به یک شهرها را تسخیر و از دست نیروهای دولت افغانستان خارج می کند. جنگ در شهر سوق الجیشی قندوز، به ادعای طالبان به سود آنها اختتام گرفته است. طالبان می گوید شش شهر دیگر هم در دست آنها است. شهرهای دیگر در راهند؟
اما یک آتش دیگر خاموش شد. خاموشی شعله های المپیک توکیو، خبر از اختتام غریب ترین المپیک در تاریخ را می دهد. بی هیاهوی تماشاگر با فخر آفرینی قهرمانان.

بازگشایی مدارس با نگرانی
آمریکا در اوج همه گیری ویروس کرونا، می خواهد تا مدرسه ها بازگشایی شوند. فائوچی مشاور بیماریهای عفونی در کاخ سفید می گوید: بازگشایی مدارس در آمریکا، باز با نگرانی و اضطراب هم راه است. بازگشایی مدارس در آمریکا با ویروس دلتا و بیش از شصت هزار مبتلا، در روز، پرخطر به نظر می رسد. تست کرونا بیش از چهار میلیون کودک مثبت نشان داده شده است. در هفته گذشته فقط هفتاد و دو هزار کودک مبتلا در آمریکا دیده و شناسایی شدند. رقمی دو برابر هفته پیش از آن.
در حاشیه خبر های امروز میخوانیم:


حال خوب با سکوت
بخش دانش روزنامه لوفیگارو نوشت: سکوت حال آدم را خوب می کند. این آخرین یافته پژوهشگران درباره اثرهای لطمه رسان صدا است. صداهای مداوم در محیط، بر سلامت انسان لطمه می زند. آخرین پژوهش درباره سکوت و صدا می گوید: ۵۷ درصد فرانسویان، حالا بیش از گذشته، نسبت به صدای محیط، حساس شده اند. این را نتایج بررسی مرکز اطلاعات صدا، در فرانسه نشان میدهد. برای رسیدن به آرامش حاصل از سکوت، باید ۹۰ درصد صداها در بعضی از شهرهای بزرگ کاهش پیدا کند.
منبع:

1400/05/20
01:24:11
5.0 / 5
385
تگهای خبر: آسمان , بیماری , جنگل , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است