ارائه راهکارهایی برای کاهش انتشار کربن در شهرها

ارائه راهکارهایی برای کاهش انتشار کربن در شهرها

حیوان خانگی بگیر: خراسان رضوی برای دستیابی به انتشار کربن خالص تا صفر برای شهرها نیازمند حمایت گسترده ای از رویکرد مشارکتی بیشتر هستیم. مشارکت های قوی بین دولت های شهری و متصرفان املاک و سرمایه گذاران در این برنامه موثر است. یک مدل تجاری مشارکتی، بیشتر به تغییر در طرز فکر خیلی از ادارات شهرها نیاز دارد و باید صاحبان املاک، توسعه دهندگان، سرمایه گذاران و ساکنان را بعنوان شرکای بلندمدت برای دستیابی به اهداف محیط زیست در نظر بگیرند.به نقل از ویفروم، ساختمان ها عامل انتشار ۴۰ درصد از کربن هستند بدین سبب سرمایه گذاران املاک و مستغلات، توسعه دهندگان و ساکنان نقش کلیدی در روند دستیابی به صفر خالص دارند. بااین حال، بازسازی ساختمان های قدیمی، ماشین آلات و مصالح بسیار پرهزینه است و هزاران عرضه کننده در آن مشارکت دارند و می توان راهکارهای کم هزینه را جایگزین کرد. هیچ گروه ذی نفع، چه در بخش دولتی و چه خصوصی، منابع یا قابلیت هایی را برای انجام کربن زدایی بصورت جداگانه ندارد بدین سبب برای مقابله با چالش کربن زدایی، باید یک اکوسیستم مشارکت بین صاحبان املاک، سرمایه گذاران، شرکت ها، موسسات دانشگاهی، گروه های کاری و سازمان های اجتماعی پدیدار شود تا در جهت اهداف پایدار مشترک همکاری کنند.

به تازگی شرکت املاک امریکایی جی ال ال(JLL) نظرسنجی از ۱۰۰۰ دارنده املاک و سرمایه گذار در سراسر جهان برای سنجش میزان تعهد صنعت و بررسی موانعی که در راه کربن زدایی با آن مواجهند، انجام داده است. این نظرسنجی برای رویکرد مشارکتی حمایت گسترده ای شد و خیلی از سازمان ها اهداف کاهش کربن را تعیین کرده اند اما لزوما با یکدیگر هماهنگ نشدند. در حقیقت بیش از ۸۰ درصد از پاسخ دهندگان موافق هستند که برای هدایت برنامه کربن زدایی بین دولت شهری، دارندگان املاک و سرمایه گذاران باید مشارکت قوی وجود داشته باشد بنا بر این راهکارهایی در ذیل برای همکاری دولت ها و رهبران شهرها در انتشار کربن صفر خالص ارائه شده است.

توجه به افراد موثر در املاک بعنوان شرکای بلندمدت شهرسازی در انتشار کربن

به افراد موثر در املاک و مستغلات بعنوان شرکای بلندمدت شهرسازی که کربن زدایی را ارائه می دهند، توجه کنید. اتخاذ یک مدل تجاری مشارکتی مستلزم تغییر طرز تفکر در میان خیلی از ادارات شهرهاست که باید صاحبان املاک، توسعه دهندگان، سرمایه گذاران و ساکنان را بعنوان شرکای بلندمدت در نظر گیرند تا برای دستیابی به اهداف محیطی کمک کنند و در غیر این صورت دستیابی به اهداف دشوار خواهد بود. پتانسیل قوی استفاده از هوش، مهارت ها، نوآوری ها و توان مالی بخش املاک و مستغلات برای دستیابی به اهداف زیست محیطی لازم است.

اشتیاق زیادی در بین صنعت املاک و مستغلات برای تایید اعتبار محیط زیستی و پشتیبانی از اقدامات اقلیمی وجود دارد. خیلی از سرمایه گذاران آینده نگر و افراد شرکتی در رقابت برای رسیدن به صفر خالص درحال تبدیل شدن به ناظران مشارکتی هستند. نقشی که دولت های شهری در پیشبرد دستور کار کربن زدایی در مورد سرمایه گذاران املاک و ساکنان دارند، بسیار اهمیت دارد. تعدادی از شهرها مانند نیویورک، لس آنجلس، پاریس، کپنهاگ و ملبورن درحال انجام اقدامات لازم هستند اما این احساس وجود دارد که دولت ها به اندازه کافی فعالیت نکرده اند. نظرسنجی ما نشان میدهد که تنها ۲۹ درصد از پاسخ دهندگان موافق هستند که شهرهای برتر برای کاهش خطر اقلیم اقدامات مهمی را انجام می دهند.ایجاد تعادل مناسب بین مقررات و تشویق ها

اهداف زیست محیطی شهرها، دولت های شهری به دنبال مجموعه وسیعی از ابزارها برای ارائه محیط بدون کربن به همت و مهارت بسیار نیاز دارد و همکاری با بخش املاک و مستغلات به تعادل مناسب بین مشوق ها، تشویق ها و حمایت ها در مقابل مقررات، مجازات ها و مالیات کمک خواهدنمود.

مقررات الزامی اهمیت فزاینده ای پیدا خواهدنمود اما جایی شهرهای موفق به پیروزی می رسند که ایجاد مشارکت ها داوطلبانه و در ایجاد خرید چند سهامدار موثر است و ذی نفعان را تشویق می کند تا بطور فعال به اهداف پایداری کمک کنند. بعنوان مثال، شهر کپنهاگ بوسیله ابتکار «جهش انرژی» با بزرگ ترین مالکان ساختمان همکاری می کند تا مصرف انرژی در ساختمان ها را کم کند و مدیریت فعال انرژی را اجرا نماید.

اشتراک گذاری دانش

دولت های شهر با مشارکت سرمایه گذاران و دارندگان املاک و مستغلات، دانشگاه ها و شوراهای ساختمان سبز محلی، نقش مهمی در آموزش و انتشار دانش خصوصاً برای شرکت های کوچک تر و مالکان شخصی دارند. در جایی که نصب پمپ های حرارتی بعنوان یک چاره تلقی می شود باید مهارت های جدیدی توسعه داده شود. این امر به بودجه و آینده نگری راهبردی نیاز دارد. بیشتر شرکتها هنوز در مراحل اولیه کربن زدایی قرار گرفتند و در صورتیکه به وظیفه خود متعهد هستند اما اغلب منابع و دانش لازم را برای فعالیت ندارند.

مقابله با چالش بازسازی

ساختمان های جدید به تنهایی مشکل را حل نمی کنند، ۵۰ درصد از مصرف مواد اولیه جهان در توسعه ساختمان ها مصرف می شوند. بازسازی ساختمان های موجود برای رسیدن به انتشار کربن خالص صفر، مسیری برای دستیابی به کربن زدایی در اقتصاد شهری است. درواقع حدودا ۴۰ درصد انتشار جهانی گازهای گلخانه ای که از محیط تولید شده ناشی می شود، ۱۱ درصد در رابطه با انتشار کربن است.افزایش فناوری

یکی از عوامل کلیدی در انتقال گذار به صفر خالص، فناوری است اما نمی تواند همه چیز را حل کند، مردم باید ابتدا آنرا بپذیرند. داده ها بزرگترین کاتالیزور برای پیشرفت سبز هستند برای اینکه قابلیت های داده بالا رفته و فرصت هایی را برای بهبود مستمر برمبنای تجزیه و تحلیل زمان واقعی و تصمیم گیری خودکار فراهم می آورد.

داده ها و فناوری برای گزارش شفاف و پاسخ گویی موثر شرکتها ضروری هستند. مشارکت بین دولت ها، دانشگاه ها، صنعت املاک و مستغلات و بخش فناوری های پیشرفته برای تامین بودجه بیشتر تحقیق و توسعه بمنظور افزایش مقیاس تازه ترین فناوری، نوآوری ها و راهکارهای سبز در دسترس قرار می گیرد. چشم انداز فناوری املاک و مستغلات بدون در نظر گرفتن این موارد در خطر خواهد بود.

پرکردن فاصله بین قصد و عمل بوسیله کارگروهی

مسیری که برای کربن زدایی محیط تولید شده وجود دارد، این دهه برای زمینه سازی آینده ای کم کربن بسیار مهم خواهد بود و به کار گروهی نیاز دارد. با تاکید بر اکوسیستم مشارکت ها و بهترین شیوه های منبع باز می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم. همه ما باید در کنار گذاشتن فاصله بین قصد و عمل بهترین کار را انجام دهیم و شک نکنید که این دهه بسیار حیاتیست.

منبع:

1400/05/26
16:06:27
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آموزش , اقلیم , پیشرفت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است