تغییر الگوهای آب و هوایی و خطرات موج گرما برای ساکنان اروپا

تغییر الگوهای آب و هوایی و خطرات موج گرما برای ساکنان اروپا

شهر رم، پایتخت ایتالیا در ایام گذشته با موج گرما مواجه بوده و مقامات این کشور در کوشش برای مدیریت خطرات بهداشتی ناشی از موج گرما هستند که قسمتی از اروپا را درنوردیده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، فرانچسکا دنوناتو، اپیدمولوژیستِ مرکز خدمات بهداشتی منطقه ای لازیو می گوید: حتی کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند مانند سالمندان و افراد مبتلا به بیماریهای مزمن، اغلب آنرا یک مشکل جدی نمی دانند.
در سطح جهانی، این سومین بار است که شاهد گرمترین ماه ژوئیه ثبت شده هستیم و اروپا با دمای ۱.۴ درجه سانتیگراد بالاتر از متوسط سال های بین ۱۹۹۱ تا ۲۰۲۰ میلادی، دومین بار است که شاهد گرمترین ماه ژوئیه خود است و تنها ژوئیه ۲۰۱۰ گرمتر از تابستان امسال بوده است.
کارشناسان می گویند: اگر به نقشه ناهنجاری های دما نگاه نماییم، شاهد یک تصویر تلفیقی از سراسر اروپا هستیم. بطورمثال موج گرمای شدید از بالتیک تا شرق مدیترانه با درجه حرارتی تا ۴۲ درجه وجود داشته است. لیتوانی نیز طولانی ترین موج گرمای خودرا شاهد بود و ایرلند شمالی رکورد خودرا چندین بار شکست و دما به بالای ۳۱ درجه رسید.
از سوی دیگر ماه ژوئیه بیشتر نقاط اروپا مرطوب تر از حد متوسط بود. برای مثال سیل های ویرانگری در بخش هایی از بلژیک، آلمان، هلند و لوکزامبورگ رخ داده اما در عین حال شاهد یک تصویر متفاوت دیگر در اسپانیا و پرتغال بوده ایم به شکلی که برخی نواحی بطور متوسط خشک تر از حد معمول بوده است.
تغییرات آب و هوایی به این معناست که دمای بالا و خطرناک حالا بیشتر از هر زمان دیگری شهرهای اروپایی را تحت تاثیر قرار می دهد. بدین سبب برای محافظت از لطمه پذیرترین افراد چه می توان کرد؟
بنابر گزارش یورونیوز، مقامات بهداشت محلی در رم برای محافظت از افراد لطمه پذیر، یک سیستم پزشکی ازراه دور را برای بیماران مبتلا به کووید به وجود آورده اند و الان از آن برای جلوگیری از بیماریهای ناشی از گرما استفاده می نمایند.
آنها می گوید: با سالمندانی که تنها زندگی می کنند برای تطبیق دادن داروهایشان یا سفارش ساده به نوشیدن آب، بطور منظم تماس برقرار کرده ایم.
به گفته آنها، خطر اصلی از دست رفتن آب بدن خصوصاً در مورد سالمندان است. در سراسر اروپا، دولت ها هم اکنون خطرات سلامتی در رابطه با گرما را جدی تر می گیرند و سیستم های هشدار را برمبنای داده های آب و هوایی تنظیم می کنند.1400/05/27
14:09:33
5.0 / 5
440
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است