ادامه حریق های جنگلی در کالیفرنیا و تخلیه 10 هزار سکنه دیگر

ادامه حریق های جنگلی در کالیفرنیا و تخلیه 10 هزار سکنه دیگر

وسعت آتشسوزی جنگلی اخیر معروف به ˮکالدورˮ در ایالت کالیفرنیای آمریکا که از اوائل هفته آغاز شد، طی دو روز ۲۴ برابر افزایش پیدا کرده و ۱۰ هزار نفر دیگر از سکنه این نواحی را مجبور به تخلیه و ترک خانه هایشان کرده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، حریق کالدور که منطقه الدورادو را در برگرفته و به علت وزش باد و آب و هوای خشک، تشدید شده در مجموع تا روز چهارشنبه (دو روز قبل) ۶۲ هزار و ۵۸۶ هکتار را سوزاند و این در شرایطی است که بنابر گزارش ها تا اواخر چهارشنبه، آتش نشان ها در مهار این حریق پیشرفتی نداشتند.
در صورتی که علت این آتشسوزی هنوز معلوم نیست، یکی از مقامات محلی روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: نکته تاسف بار این است که این آتشسوزی ها همچنان وسیع تر و گسترده تر می شوند.
بنابر اعلام اداره خدمات اضطراری کالیفرنیا، به منظور محافظت از مردم در مقابل این شرایط وخیم، روز چهارشنبه ۱۰ هزار نفر دیگر از منطقه الدورادو تخلیه شده و تعداد افرادی که این منطقه را به علت حریق ها ترک کرده اند به ۱۶ هزار و ۳۸۰ نفر رسیده است.
آب و هوای خشک کالیفرنیا، شرایط را برای امدادگران و آتش نشانانی که با آتشسوزی مقابله می کنند و همینطور هزاران نفر که دستور تخلیه منازل خویش را گرفته اند، بدتر کرده است.
به گزارش سی ان ان، هر گونه وزش بادی می تواند شرایط را برای آتش نشانان سخت تر کند چونکه سبب تشدید آتشسوزی ها می شود.
منبع:

1400/05/30
13:25:02
5.0 / 5
457
تگهای خبر: آب , پیشرفت , جنگل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است