رگبار پراکنده در استان تهران تا سه شنبه

رگبار پراکنده در استان تهران تا سه شنبه

حیوان خانگی بگیر: رگبار پراکنده در بخش هایی از استان تهران از امروز تا سه شنبه (30 مرداد تا 2 شهریور) و کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پایتخت طی امروز پیش بینی می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا نیمه ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از امروز تا سه شنبه (۳۰ مرداد تا ۲ شهریور) در ساعات بعدازظهر تا شب در بخش های شمالی استان خصوصاً ارتفاعات شرقی گاهی رگبار پراکنده و رعدوبرق مورد انتظار است. امروز (۳۰ مرداد) در ساعات عصر و شب گاهی وزش باد شدید و در بخش های جنوبی و غربی استان پیش بینی می شود و احتمال خیزش موقتی گرد و خاک وجود دارد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۳۰ مرداد ماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

طی روز تاحدودی بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، با این وجود با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۳۱ مرداد ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند، علاوه براین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

با افزایش تندی باد و حاکمیت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی فردا (۳۱ مرداد) پراکندگی ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/31
12:44:39
5.0 / 5
462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است