رئیس نظام پزشكی اردبیل:

آمار شکایت از پزشکان در اردبیل پایین تر از میانگین کشوری است

آمار شکایت از پزشکان در اردبیل پایین تر از میانگین کشوری است

رییس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: آمار شکایت از پزشکان در استان اردبیل از میانگین کشوری پایین تر است.منصور جعفری نمین در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در هر صنف خواسته یا ناخواسته اشتباهات و تخلفاتی را شاهد می باشیم اما در جامعه پزشکی آمار شکایت ها از پزشکان در استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.
وی اشاره کرد: همکاران ما می کوشند موازین علمی و تخصصی را در رسیدگی به بیماران و مراجعین مورد توجه قرار دهند و بنا بر این میزان شکایت از پزشکان پایین تر بوده و اهتمام بر این است تا با رسیدگی بموقع به شکایات انجام شده، در سریع ترین زمان پاسخ به مخاطبان ارائه شود.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان اظهار داشت: در میان شکایتی که در یک سال قبل از پزشکان اردبیل انجام شده، تنها ۲۵ درصد مربوط به قصور پزشکی بوده و رأی دادگاه دراین زمینه صادر شده و در ۷۵ درصد خطا مربوط به پزشکان و اقدامات مراقبتی و معاینات آنها نبوده است.
جعفری نمین با اعلان اینکه در ۱.۵ سال اخیر به سبب شیوع بیماری کرونا جامعه پزشکی و کادر درمانی زیر بار سنگین ترین مشکلات و مراجعات قرار گرفتند، اضافه کرد: ما سه سال است که جشن روز پزشک را به دلیلهای شیوع ویروس کرونا و کمک به سیل زدگان در سال ۹۸ برگزار نکردیم و امسال نیز با تبریک به جامعه پزشکی این جشن را در روز پزشک با حضور این جامعه شریف برگزار نمی نماییم.
وی اعضای نظام پزشکی را شامل کلیه پزشکان، داروسازان، کارشناسان بینایی سنجی و ماماها اعلام نمود و افزود: در استان اردبیل پنج سازمان نظام پزشکی فعالیت می کند که در شهرستان اردبیل در مجموع دو هزار نفر عضو نظام پزشکی هستند.

جعفری نمین در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: برای هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی و تشکیل اعضای هیئت رئیسه را در مردادماه شاهد بودیم و فعالیت هیئت مدیره نظام پزشکی در دوره هشتم شروع شده است.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان به افزایش جمعیت پزشکان عمومی و متخصصین و همین طور پزشکان فوق تخصص در استان اشاره نمود و اظهار داشت: وضعیت پزشکان در این استان در مقایسه با اوایل پیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست چونکه اوایل انقلاب ما کمتر از پنج پزشک متخصص در استان داشتیم در صورتیکه از سال ۷۲ و با برگزاری نخستین دوره انتخابات نظام پزشکی که ۶۵ نفر پزشک در انتخابات شرکت کرده بودند، هم اکنون جامعه پزشکی استان به سرعت در بخش های مختلف بالا رفته است.
جعفری نمین افزود: در استان اردبیل اکنون بیش از ۶۰۰ نفر پزشک عمومی، ۲۵۰ پزشک متخصص و بیش از ۱۰۰ پزشک فوق تخصص در رشته های مختلف وجود دارد که در مناطق مختلف استان به هموطنان ارائه خدمات می کنند.
وی بیان کرد: ما شرایط سخت و بحرانی را در مهار کرونا در مراکز درمانی دولتی و خصوصی شاهد می باشیم به شکلی که همکاران ما در چند شیفت شبانه روزی فعالیت می نمایند تا مهار کرونا اتفاق بیفتد.
جعفری نمین عمده چالش پزشکان را در وضعیت فعلی حضور آنها در صف اول سیستم سلامت و احتمال به خطر افتادن جانشان اعلام نمود و اضافه کرد: جامعه پزشکی بدون قصور و کوتاهی در صف مقدم این جهاد باارزش قرار دارند و حتی در ۱.۵ سال اخیر تعدادی از پزشکان دو روز نیز به مرخصی نرفتند.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان اظهار نمود: پزشکان همیشه در جبهه های جنگ و زلزله و حوادث دیگر در خط مقدم بودند و این دفعه نیز بزرگترین مجاهدت آنها برای مهار بیماری خطرناک کرونا است که شبانه روز می کوشند تا در این راستا اقدامات مؤثری را انجام دهند.
جعفری نمین با اعلان اینکه همه پزشکان استان اردبیل دو دوز واکسن ضد کرونا را دریافت کرده اند، اظهار داشت: تزریق دوز سوم کرونا نیز در اولویت قرار گرفته که در صورت تأیید پزشکی و علمی این کار صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان نظام پزشکی استان در ادامه اشاره کرد: در کل کشور ۲۴۵ پزشک بر اثر شیوع ویروس کرونا فوت کردند ولی در شهرستان اردبیل از جامعه پزشکی فوتی بر اثر شیوع ویروس کرونا نداشتیم اما عمده پزشکان به سبب حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی درگیر این بیماری بودند.
وی اشاره کرد: ما هم اکنون در بیشتر بیمارستان ها شاهد ازدحام جمعیت بیماران کرونائی هستیم بطوریکه در اردبیل ۸۲۰ بیمار بستری و بیش از یک هزار و ۲۰۰ بیمار سرپایی خدمات روزانه درمانی را مقابل بیماری کرونا دریافت می کنند و بطور قطع در موج ششم که به دنبال اجتماعات ماه محرم در مهرماه رخ خواهد داد، ما با شرایط سخت تری روبه رو خواهیم شد.
جعفری نمین بزرگترین هدیه مردم را به پزشکان در روز پزشک رعایت پروتکلهای بهداشتی و دوری از تجمعات اعلام نمود و افزود: امیدواریم اهالی استان با رعایت موازین بهداشتی به کادر درمانی خسته و فرسوده کمک کنند تا آنها نیز نفسی تازه کنند.

1400/06/02
22:02:09
5.0 / 5
382
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است