محققان ایرلندی می گویند؛

انواع توت و سیب در بهبود سطح فشارخون موثرند

انواع توت و سیب در بهبود سطح فشارخون موثرند

حیوان خانگی بگیر: محققان در مطالعه ای ارتباط بین خوردن غذاهای غنی از فلاونوئید را با فشار خون و تنوع میکروبیوم های روده مورد بررسی قرار دادند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، بر مبنای تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه کوئین ایرلند، خوردن غذاهای غنی از فلاونوئید مانند انواع توت ها، سیب و گلابی می تواند سطح فشار خون سیستولیک را کاهش داده و تنوع میکروبیوم های روده را افزایش دهد.
نتایج این مطالعه نشان داد که بالغ بر ۱۵.۲ درصد از ارتباط بین غذاهای غنی از فلاونوئید و فشار خون سیستولیک را میتوان با تنوع موجود در میکروبیوم های روده شرکت کنندگان توضیح داد.
فلاونوئیدها توسط میکروبیوم های روده بدن که باکتری های موجود در دستگاه گوارش هستند تجزیه می شوند.
خوردن ۱.۶ وعده توت در روز (یک وعده معادل ۸۰ گرم یا ۱ فنجان) با کاهش متوسط فشار خون سیستولیک ۴.۱ میلی متر جیوه همراه بود و حدود ۱۲ درصد از این ارتباط ناشی از میکروبیوم های روده بود.
«آدین کسیدی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «میکروبیوم های روده نقش مهمی در متابولیسم فلاونوئیدها برای افزایش اثرات حفظ سلامت قلب ایفا می کنند و این مطالعه شواهدی را عرضه می دهد که نشان داده است این تغییرات فشار خون با تغییرات ساده در رژیم غذایی روزانه قابل دستیابی است.»
مطالعات اخیر همینطور ارتباط بین میکروبیوم های روده و بیماری های قلبی عروقی را که عامل اصلی مرگ و میر در سرتاسر جهان است، نشان داد.
با افزایش تحقیقات که نشان داده است فلاونوئیدها امکان دارد خطر بیماری های قلبی را کاهش دهند، این مطالعه نقش میکروبیوم های روده را در این روند ارزیابی کرد.


منبع:

1400/06/04
12:44:00
5.0 / 5
370
تگهای خبر: بیماری , دستگاه , میكروب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است