وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور

وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد شدید در بعضی مناطق کشور از امروز (5 شهریور)، در عین حال از افزایش نسبی دما در نیمه غربی و سواحل کشور طی روزهای آینده آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این که امروز (۵ شهریور) در استانهای گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات مازندران رگبار ورعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود، اظهار نمود: فردا (۶ شهریور) در همین مناطق بارش پراکنده و گاهی رعدوبرق مورد انتظار است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز (۵ شهریور) وزش باد شدید در جنوب غرب کشور افزایش می یابد و احتمال گردوخاک در استانهای ایلام و خوزستان وجود دارد، اظهار داشت: از یکشنبه تا سه شنبه (۷ تا ۹ شهریور) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، با این وجود طی پنج روز آینده، وزش باد شدید در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.

وی افزود: سرعت باد از امروز تا فردا (۵ تا ۶ شهریور) از شدت بیشتری برخورد است که سبب طوفان گردوخاک در شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی خواهد شد.

به گفته ضیاییان، طی پنج روز آینده دمای هوا در نیمه غربی و سواحل کشور بطور نسبی افزایش می یابد. همین طور طی دو روز آینده بخش های شمالی خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۶ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۷ شهریور) نیز صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۵ و ۶ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۹ و ۳۰ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.
1400/06/05
15:58:57
5.0 / 5
346
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است