کاهش نسبی دما در استان تهران

کاهش نسبی دما در استان تهران

حیوان خانگی بگیر: تداوم روند کاهش نسبی دما در استان تهران تا فردا (6 شهریور) و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت طی امروز (5 شهریور) دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از بعدازظهر امروز تا دوشنبه (۵ تا ۸ شهریور) افزایش ابر در ارتفاعات استان و رخداد بارش پراکنده دور از انتظار نیست. همین طور روند کاهش نسبی دما تا فردا (۶ شهریور) پیش بینی می شود.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۵ شهریور ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیلست.

با عدم وزش باد موثر طی روز، پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. علاوه بر این حضور عوامل کافی در بعضی ساعات بعدازظهر سبب تولید آلاینده «ازن» می شود که به تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای مناطق دور از انتظار نخواهد بود. رشد ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت کاهش غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا ( ۶ شهریور ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته موجب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. تداوم این شرایط جوی طی روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند، همین طور با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

با حاکمیت جو نسبتا آرام و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۶ شهریور ماه) افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/05
23:43:48
5.0 / 5
436
تگهای خبر: بارش , تولید , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است