لزوم آموزش موضوعات محیط زیستی به کودکان

لزوم آموزش موضوعات محیط زیستی به کودکان

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار اظهار داشت: شهری از نظر محیط زیستی زیست پذیر است که برای کودکان ما قابل زیست باشد و چه خوب است که با فراهم کردن بسترهای لازم، آنان را در موضوعات مختلف شهری دخیل نماییم.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، شینا انصاری شب گذشته در آیین رونمایی مجازی نشریه الکترونیک محیط زیستی چناربان ضمن اشاره به این که محتوای این نشریه توسط خود کودکان تولید می شود، اظهار داشت: در اداره کل محیط زیست موضوعات و مسائل عدیده ای پیگیری می شود مانند آلودگی ها، بازچرخانی آب، توسعه انرژی های تجدیدپذیر و رصد موضوعات مختلف محیط زیستی در مجموعه شهرداری تهران. یکی از مهم ترین موضوعات آموزش و ارتقای فرهنگ محیط زیستی است البته که در این خصوص نهادها و سازمان های مختلف دخیل هستند.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: در ارتباط با فرهنگسازی اگر بخواهیم آموزش ها هدفمند باشند، لازم است تا از سنین کودکی شروع نماییم. کودکان دیدگاه و ایده های بسیار خوبی دارند که نوع نگاه آنها بسیار اثربخش خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این میان عبارت «شهروند کودک» مطرح می شود که اغلب از جانب تصمیم گیران مورد غفلت قرار می گیرد. ما باید کودکان را هم بعنوان شهروندان بپذیریم چونکه آنان هم حق زندگی و اظهار نظر دارند.

انصاری در ادامه اظهار نمود: در شهرداری تهران علاوه بر اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره کل آموزش های شهروندی هم در حیطه آموزش و فرهنگسازی فعالیت دارد که تاکنون اقدامات خوبی در زمینه آموزش از جانب آنها صورت گرفته است. همچون نمایشگاه نقاشی تحت عنوان " تهران از نگاه کودکان" که در سالهای اخیر به صورت مستمر درحال برگزاری است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار با تکیه بر این که شهری که می سازیم باید برای کودکان هم قابل استفاده باشد، اظهار داشت: در مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در زمینه «شهر دوستدار کودک» آمده است که اگر بخواهیم شهری دوستدار کودک بسازیم باید از جنبه های مختلف و با مولفه های متعدد همچون از منظر محیط زیستی هم برای کودکان قابل استفاده باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلاش می نماییم تا شهر را با کودکان و برای کودکان بسازیم، تصریح کرد: مسئله ای که بسیار در این حوزه حائز اهمیت می باشد، «آموزش» است، این که این آموزش ها از سنین کودکی شروع شود تا در وجود آنها به باور و ارزش تبدیل گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری ضمن اشاره به این که آموزش ها باید مستمر و مداوم باشد، خاطرنشان کرد: نشریه الکترونیکی چناربان از ابزارهای مختلف مانند داستان، گفت و گو، ویدئو و غیره که توسط کودکان انجام می شود، بهره می گیرد که همین مساله سبب می شود که این رده سنی علاوه بر این که با مفاهیم محیط زیستی آشنا می شوند، آموزش هم ببینند. امیدواریم این نشریه بتواند با جذب مخاطبان بیشتر، قدم های خویش را استوارتر بردارد.

منبع:

1400/06/09
21:26:29
5.0 / 5
499
تگهای خبر: آب , آموزش , تولید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است