عضو سابق شورای شهر تهران تاكید كرد

لزوم بالا بردن تاب آوری فضای سبز پایتخت توسط شورای شهر ششم

لزوم بالا بردن تاب آوری فضای سبز پایتخت توسط شورای شهر ششم

به گزارش حیوان خانگی بگیر عضو سابق شورای شهر تهران، مدیریت شهری تهران را ثمره اقدامات مستمر و پیوسته شوراها در همه ادوار خود خواند و اظهار داشت: شورای جدید باید تاب آوری فضای سبز شهر را باتوجه به تغییرات اقلیمی کشور ما در مقابل خطرات بالا ببرد.آرش حسینی میلانی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به لزوم پیوستگی سیاست های مدیریت شهری اظهارکرد: فعالیت ها و اقداماتی که در جهت اصلاح روندها در مدیریت شهری انجام می گیرد، محدود به یک دوره مدیریتی نیست و انجام پروژه ها و رفع مشکلات در بعضی موارد نیازمند عملکرد مستمر چندیدن دوره از شورای شهر است. پس زمانی که شورای پنجم نیز کار خودرا شروع کرد، اقدامات مثبت زیادی نظیر لغو مصوبه برج - باغ انجام شد، در حقیقت امتدادی که در مدیریت شهری وجود دارد سبب اداره مناسب شهر می شود و هر دوره مستقل فعالیت نمی کند.اصلاح چرخه مدیریت پسماند از اولویت های اصلی است

وی ضمن اشاره به اهمیت مدیریت پسماند شهری اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی ما اصلاح چرخه مدیریت پسماند است. یکی از با اهمیت ترین اقدامات شورای شهر پنجم در این حوزه پیگیری و تصویب طرح جامع مدیریت پسماند بود. این طرح برنامه ای بیست ساله در این حوزه برای شهر تهران مشخص کرده که در بازه های پنج ساله تقسیم شده است. همین طور این طرح به تصویب شورا وفرمانداری نیز رسیده و لیستی از مطالعات و اقدامات مورد نیاز برای دوره ۵ ساله اول در آن تبیین گردیده است. علاوه براین در امتداد اجرای پروژه تفکیک از مبدا پسماند ها طرح کاپ نیز در دوره شورای پنجم در چهار منطقه اجرائی شده است. نتایج این طرح باید مورد بررسی شورای ششم قرار بگیرد و پیگیری شود.

حفظ فضای سبز مسئله ای غیر قابل چشم پوشی است

شورای شهر ششم در حوزه حفظ، توسعه و فضای سبز به ویژه در کمربند سبز اقدامات مستمری داشته باشد

میلانی حفظ فضای سبز را مسئله ای غیر قابل چشم پوشی خواند و اظهار داشت: موضوع بعدی طرح جامع فضای سبز است که مطالعات و اجرای آن در دوره پنجم شورای شهر به انتها نرسید و شورای شهر ششم باید در حوزه حفظ، توسعه و فضای سبز به ویژه در کمربند سبز اقدامات مستمری داشته باشد و با اتخاذ استراتژی ها و سیاست ها و نوآوری های مناسب از این پروژه صیانت کند. همین طور شورای جدید باید تاب آوری فضای سبز شهر را باتوجه به تغییرات اقلیمی کشور ما در مقابل خطرات بالاببرد.

عضو سابق شورای شهر تهران ضمن اشاره به دیگر اقدامات مثبت شورای پنجم افزود: پروژه دیگر شورای شهر پنجم تملک باغات با استفاده از تجمیع عوارض قطع درختان به ویژه در مناطق محروم بوده است. شورای شهر همین طور همیشه در امتداد محرومیت زدایی تلاش داشته و با استفاده از این طرح توانسته فضای سبز خیلی از مناطق محروم را تامین کند. این پروژه در اولویت شورای ششم نیز قرار دارد و این خبر مسرت بخشی است.

تصویب لایحه ساختمان سبز در شورای شهر پنجم


به نقل از ایشان، همین طور در شورای پنجم لایحه ساختمان سبز تصویب گردید ما باید در زمینه ساخت و ساز بخش خصوصی تلاش نماییم که ساختمان ها سازگار با استاندارد های محیط زیستی باشند و نزدیک به خاصیت های ساختمان سبز شوند. این طرح در شورای پنجم بیشتر با هدف فرهنگ سازی و تشویق اجرا شده و کمیته ای برای تشویق ساختمان های سبز و دارای شناسنامه انرژی تشکیل شد. اگر شهرداری بتواند بستر ساختمان سازی سبز را فراهم آورد خیلی از مشکلات شهری حل خواهند شد.


میلانی به تشدید آلودگی هوا به ویژه در دوران شیوع کووید ۱۹ اشاره نمود و اضافه کرد: در ارتباط با حل مشکل و مسئله آلودگی هوا، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و مترو اولویت شورای شهر پنجم بوده و باید اولویت دوره های بعدی نیز باشد. دولت در دوره مدیریت پنجم ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس را وارد ناوگان کرد و امیدواریم دولت جدید همکاری بیشتری در این حوزه با شهرداری داشته باشد. همین طور کنترل ترافیک در شهر تهران و اجرای طرح ترافیک نقش بسیار مهمی در کنترل آلودگی شهر تهران دارد. هرچند شیوع ویروس کووید ۱۹ و در مقاطعی اجرا نشدن طرح ترافیک موجب بروز مشکلاتی در ارتباط با آلودگی هوا شد.

منبع:

1400/06/15
20:06:16
5.0 / 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است