نماینده بناب خواهان مشخص شدن مسئول احیای دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم شد

نماینده بناب خواهان مشخص شدن مسئول احیای دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم شد

به گزارش حیوان خانگی بگیر نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی می گوید اگر دریاچه ارومیه احیا نشود، بیماری های مزمن و بحران های محیط زیستی باعث خواهد شد که مردم اطراف دریاچه به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، محمد باقری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن اشاره به جلسات رأی اعتماد مجلس به وزرای سیزدهم دولت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: رئیس جمهور و وزرایش باید توجه داشته باشند که از راه مجلس صندلی وزرات را به دست آوردند. هر گونه کفران نعمت، عذاب الیم پشت سر خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد اظهار داشت: همه شاهد بودیم که چگونه برخی تخلفات در انتخابات شوراها سرنوشت بعضی شهرها و روشتاها را رقم زد. لازم است تا نمایندگان برای انتخابات ۱۴۰۲ چاره اساسی نماییم وگرنه مردم سالاری دینی با پول های کثیف تضعیف خواهد شد.
نماینده مردم بناب در مجلس یازدهم تاکید کرد: دریاچه ارومیه نفس های آخرش را می کشد؛ آنرا دریابید؛ وگرنه شهرهای اطراف این دریاچه بخصوص شهرستان بناب با بحران های زیست محیطی و بهداشتی مواجه خواهد شد. هم اکنون طوفان های نمکی، باغات و مزارع استان بخصوص شهرستان بناب را از بین می برد. باغات و مزارع استان درحال از بین رفتن است و این یعنی افزایش بیکاری در منطقه.
باقری خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: ما نمایندگان خواهان اجرای کامل مصوبات احیای دریاچه ارومیه در دولت های یازدهم و دوازدهم هستیم. ما خواهان اتمام تونل انتقال آب از کانی سیب هستیم. ما خواهان رهاسازی آب از سدهای اطراف دریاچه ارومیه به مقدار ۶۰۰ میلیون متر مکعب در سال هستیم.
وی خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: پساب فاضلاب شهرهای ارومیه و تبریز برای احیای دریاچه ارومیه پیشبینی شده است. ازاین رو از تخصیص این منبع به حوزه های دیگر خودداری کنید. ما خواهان مشخص شدن هر چه سریع تر مسئول احیای دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم هستیم. اگر دریاچه ارومیه احیا نشود، بیماری های مزمن و بحران های محیط زیستی باعث خواهد شد که مردم اطراف دریاچه به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.
نماینده مردم بناب با اشاره به اینکه بحران آب در اغلب استان ها وجود دارد، اظهار داشت: اما در بعضی استان ها مثل آذربایجان شرقی ناشی از سوء مدیریت و عدم برنامه ریزی دقیق است. شهرستان بناب از این نظر مشکل اساسی دارد. آیا وزارت نیرو برنامه ای برای آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت دارد یا بناب هم باید مثل خوزستان شود؟
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از کادر درمانی کشور از دولت خواست تا هر چه سریع تر واکسیناسیون عمومی را تکمیل کرده و برای تکمیل کادر درمان پزشک و پرستار استخدام شود.
باقری در مورد رتبه بندی معلمان اظهار داشت: مجلس کلیات آنرا در دولت قبلی تصویب کرده است. ما هر روز شاهد پیگیری معلمان هستیم. رتبه بندی معلمان باید هر چه سریع تر اجرایی شود. مردم مدام به ما فشار می آوردند که به وزرا و مسؤلان بگویید که در مورد بیکاری، گرانی، مشکل آب و واکسن کرونا کار کنند. باید بر مبنای وعده هایی که در زمان گرفتن رأی اعتماد دارید، به سرعت اقدامات عملی را آغاز کنید.
نماینده مردم بناب خطاب به تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: توجه داشته باشید در هدفمندی یارانه ها در چاه دولت های قبلی گیر نیفتید و همینطور چاه جدید ایجاد نکنید. پرداخت یارانه نقدی، سم مهلک است. منابعی که از هدفمندی یارانه ها آزاد می شود، امکان تأمین درمان رایگان، بیمه فراگیر و ایجاد بسترهای قطارهای سریع و سیر و تکمیل هزاران پروژه ورزشی و آموزشی را فراهم می آورد.
باقری در انتها از تعدد قراردادهای کارمندان دولت انتقاد نمود و اظهار داشت: رسمی، پیمانی، آزمایشی، قرارداد کار معین، تأمین نیرو، شرکتی و… تنوع بیش از اندازه در قراردادها باعث ناکارآمدی بخش بزرگی از دولت شده است. لازم است دولت هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف کارمندان اقدام نماید.1400/06/17
11:54:34
5.0 / 5
389
تگهای خبر: آب , آموزش , باغ , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است