رگبار و رعد و برق در 7 استان

رگبار و رعد و برق در 7 استان

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در هفت استان و تداوم فعالیت بادهای 120 روزه تا جمعه (19 شهریورماه) هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) در استانهای گیلان و نیمه غربی مازندران، پنج شنبه (۱۸ شهریورماه) در شرق مازندران و گلستان و جمعه (۱۹ شهریورماه) در استانهای گلستان، شمال و غرب خراسان شمالی پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه خصوصاً در مناطق کوهستانی و خسارت ناشی از تندباد لحظه ای دور از انتظار نیست بدین سبب اجتناب از تردد و اتراق در اطراف رودخانه ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، آمادگی و اقدامات دستگاه های اجرائی مانند شهرداری ها و... برای پیش گیری از آبگرفتگی معابر، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، انتقال شلتوک به مکان های مسقف و خودداری از آتش زدن کاه کلش سفارش می شود.

کارخانجات شالی کوبی نیز اقدام لازم را جهت پوشش و ایمن سازی شلتوک های جمع آوری شده به عمل آورند. توقف عملیات سمپاشی، محلول پاشی و کوددهی در باغات و مزارع، انتقال محصول بادام زمینی به مکان های مسقف، سفارش به عشایر و دامداران برای عدم چرای دام در ارتفاعات از دیگر سفارش های سازمان هواشناسی است.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی چهارشنبه(۱۷ شهریورماه) برای شمال شرق آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شرقی مازندران، گلستان و غرب هرمزگان، پنج شنبه (۱۸ شهریورماه) برای گیلان، مازندران و غرب هرمزگان و جمعه (۱۹ شهریورماه) برای شرق گیلان و شرق مازندران پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال آبگرفتگی موقت، وزش تند باد موقت و خیزش گرد و خاک وجود دارد بدین سبب نسبت به احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، تقویت سازه های موقتی، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع و احتیاط در کارهای کوهنوردی سفارش می شود.

در ادامه این هشدار با اشاره به فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه آمده است: از چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) تا اواخر وقت جمعه ( ۱۹ شهریورماه) وزش باد و در مناطق مستعد همراه با خیزش گرد و خاک در جنوب شرق خراسان رضوی، نیمه شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست. چنین وضعیتی کاهش دید و کیفیت هوا، وزش باد شدید و احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال خسارت به سازه های موقت را در پی دارد و سازمان هواشناسی نسبت به محکم کردن سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/06/18
10:38:45
5.0 / 5
166
تگهای خبر: آب , بارش , باغ , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است