گزارش محققان استرالیایی؛

سالانه ۳۳ هزار نفر در آتشسوزی جنگل های جهان می میرند

سالانه ۳۳ هزار نفر در آتشسوزی جنگل های جهان می میرند

به گزارش حیوان خانگی بگیر بر اساس گزارش محققان، آتشسوزی جنگلها و مراتع سبب کشته شدن مردم در سرتاسر جهان می شود، حتی افرادی که در معرض کم آلودگی ناشی از آتشسوزی هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تحقیقات جدید نشان داد که قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض ذرات ریز در رابطه با آتشسوزی (PM۲.۵) در هوا سبب افزایش مرگ و میر در سرتاسر جهان به هر علت و همینطور مرگ به دلیل تنفسی و قلبی می شود.
«یومینگ گیو» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه موناش استرالیا، در اینباره می گوید: آلودگی ناشی از دود آتشسوزی می تواند تا ۱۰۰۰ کیلومتر دورتر گسترش یابد و خطر آتشسوزی در جنگلها با تشدید تغییرات آب و هوایی در حال افزایش می باشد.
در این مطالعه، داده های بیشتر از ۶۵ میلیون مرگ در ۷۴۹ شهر در ۴۳ کشور و منطقه از ژانویه ۲۰۰۰ تا دسامبر ۲۰۱۶ مورد مطالعه قرار گرفت. آنها این اطلاعات را در مورد غلظت معادل PM۲.۵ آتشسوزی جنگلها جمع آوری کردند.
PM۲.۵ ذرات کوچکی هستند که وارد ریه ها و جریان خون می شوند. محققان اذعان کردند PM۲.۵ ناشی از آتشسوزی جنگلها به علت ترکیب شیمیایی، اندازه ذرات کوچک تر و دمای بالاتر، سمی تر از آتشسوزی های شهری است.


منبع:

1400/06/21
09:29:07
5.0 / 5
379
تگهای خبر: آب , جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است