محققان پی بردند؛

تشنج نشانه اصلی ابتلای کودکان به نوع شدید کووید ۱۹

تشنج نشانه اصلی ابتلای کودکان به نوع شدید کووید ۱۹

حیوان خانگی بگیر: محققان دریافتند که تشنج علامت اصلی عفونت شدید کووید ۱۹ در کودکان است.



به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان همه کودکانی که بین ۱ مارس تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ به بخش های اورژانس مراجعه نموده بودند و مبتلا به عفونت کووید ۱۹ بودند را مورد بررسی قرار دادند.
در مجموع ۱۷۵ کودک مبتلا به عفونت حاد کووید ۱۹ در بخش های اورژانس در طول دوره مطالعه تشخیص داده شدند. سن آنها از شش ماه تا ۱۷ سال متغیر بود. پنج نفر با وضعیت صرع مراجعه نموده و به دوزهای زیاد داروهای ضد تشنج واکنش داده بودند. شش نفر تب داشتند. هفت نفر سابقه قبلی اختلال عصبی داشتند.
این مطالعه نشان داد که برخلاف بزرگسالان، تشنج در کودکان زود رخ می دهد و امکان دارد نشانه اصلی کووید ۱۹ حاد در کودکان باشد.
تشنج امکان دارد بدون بروز تب حتی در کودکانی که سابقه صرع ندارند و با بیماری شدید همراه نیستند رخ دهد.
کروناویروس بیشتر سبب ایجاد علایم در بزرگسالان می شود تا در کودکان. در موارد نادر، علایم خفیف کووید ۱۹ مانند سردرد، خواب آلودگی، خستگی، تب و علایم تنفسی بی اهمیت در کودکان ظاهر می شود.
مشخص شده است که در بزرگسالان مبتلا به عفونت شدید کووید ۱۹، تظاهرات عصبی مانند سکته مغزی، حمله ایسکمی، تغییر وضعیت روانی و تشنج رخ می دهد. اما هیچ نشانه ای از علایم عصبی در کودکان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در دسترس نیست.
تا به امروز، تشنج بعنوان یکی از علایم عصبی کووید ۱۹ در نظر گرفته نشده است، چونکه معمولا در بیماران مبتلا به عفونت شدید در زمان بستری شدن در بیمارستان رخ می دهد.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1400/06/22
10:49:44
5.0 / 5
368
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است