کاهش بارش در استان تهران طی پاییز

کاهش بارش در استان تهران طی پاییز

مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار داشت: با عنایت به پیشبینی های انجام شده در استان تهران پاییز سال جاری با کاهش بارش و تا حدی افزایش دما همراه خواهد بود.مجتبی جلالی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: آخرین خروجی مراکز پیشبینی فصلی داخلی و خارجی مبین آن است که متوسط بارش استان طی سه ماه آینده (ماه های مهر تا آذر) کمتر از مقدار متوسط دوره آماری دراز مدت (نرمال) باشد علاوه بر آن انتظار می رود متوسط دما در این زمان در حد نرمال و با تمایل به بیشتر از مقدار دراز مدت یعنی ۰.۵ تا ۱ درجه بیشتر از نرمال باشد. به نظر می آید که با این شرایط خشکسالی طی ماه های ابتدایی فصل پاییز هم ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: این پیشبینی ها همانند دیگرانواع پیشبینی با درصدی از احتمال بیان می شوند و معمولاً خطای خاص خویش را دارند. پیشبینی های فصلی معمولاً با احتمال وقوع ۶۰ درصد اعتبار دارند و در ابتدای هر ماه به روزرسانی می شوند و لازم است توسط کاربران پیگیری شود.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان تهران طی سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بارش استان تهران حدود ۱۹ درصد کاسته شده است.

وی با اشاره به اینکه با عنایت به پیشبینی فصلی، به نظر می آید که پاییز سال جاری با کاهش بارش و تا حدی افزایش دما همراه باشد، اظهار داشت: این شرایط به شکلی به مفهوم پایداری بیشتر در شرایط جوی است و احیانا سبب افزایش آلودگی در فصل پاییز بخصوص در نیمه دوم این فصل می شود.

جلالی در انتها تصریح کرد: بدیهی است از هم اکنون باید برای کاهش آلودگی هوای تهران طی پاییز تمهیدات لازم توسط مسؤلان امر و در بخش های مختلف اجرایی اندیشیده شود و کنترل و مدیریت تولید انواع آلودگی های صنعتی و شیمیایی باید در دستور کار قرار گیرد.1400/06/23
10:45:30
5.0 / 5
491
تگهای خبر: آلودگی هوا , بارش , تولید , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است