پاکسازی صخره های مرجانی در فیلیپین

پاکسازی صخره های مرجانی در فیلیپین

به گزارش حیوان خانگی بگیر غواصان فیلیپینی روز گذشته (شنبه) همزمان با ˮروز جهانی پاکسازیˮ به منظور برجسته کردن تأثیر زباله ها بر اقیانوس های جهان به پاکسازی صخره های مرجانی زیر آب پرداختند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، غواصان در فیلیپین روز گذشته کیسه های پلاستیکی، بطری های نوشیدنی و تورهای ماهیگیری را از صخره های مرجانی بیرون کشیدند و به پاکسازی سالانه ای پیوستند که هدف آن برجسته کردن "تاثیر زباله بر اقیانوس های جهان" است.
حدود ۱۲ غواص در فیلیپین به مناسب "روز جهانی پاکسازی"، زباله ها را از صخره ها و سواحل مجاور در استان باتانگاس، محلی محبوب برای غواصی در جنوب پایتخت این کشور جمع آوری کردند.
کارملا سویلا، سازمان دهنده این رویداد اظهار داشت: برای هر چوب یا تور ماهیگیری که جمع آوری می کنید، می توانید از مرگ یک لاک پشت، گیر افتادنش در آن یا خوردن کیسه پلاستیکی توسط آن جلوگیری کنید.
فیلیپین، مجمع الجزایری با بیشتر از ۷۶۰۰ جزیره و نزدیک به ۳۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی، یکی از غنی ترین منابع دریایی جهان را دارد با این وجود دوستداران محیط زیست در این کشور اظهار می کنند که منابع دریایی آن با بی توجهی مقامات محلی و اجرای ضعیف قوانین زیست محیطی تهدید می شود.
بیشتر زباله های پلاستیکی که سبب نابودی اقیانوس های جهان می شوند از رودخانه ها و خطوط ساحلی وارد این آب های عظیم می شوند.
طبق گزارش نشریه علمی Our World in Data در سال ۲۰۲۱، ۸۱ درصد از کل زباله های وارد شده به اقیانوس ها از قاره آسیا و یک سوم پلاستیک و زباله های آسیایی از کشور فیلیپین است.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از خبرگزاری رویترز، "روز جهانی پاکسازی" هر ساله در سومین شنبه ماه سپتامبر میلادی برگزار می گردد.1400/06/29
13:25:43
5.0 / 5
362
تگهای خبر: آب , اقیانوس , محیط زیست , مرجان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است