رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد؛

واردات 60 میلیون دوز واکسن به کشور تا آبان 1400

واردات 60 میلیون دوز واکسن به کشور تا آبان 1400

رئیس جمعیت هلال احمر از واردات ۶۰ میلیون دوز واکسن جدید توسط جمعیت هلال احمر از تاریخ ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان اطلاع داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، کریم همتی در جلسه شورای معاونین هلال احمر اظهار داشت: از دهم مهرماه سالجاری تا ۱۰ آبان ماه، هر هفته ۱۵ میلیون دوز واکسن وارد کشور می شود که مجموعاً ۶۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد خواهد شد. امید است با این تلاش ها و با تزریق واکسن به تمامی مردم، گام بزرگی در جهت ایمن سازی کشور در مقابل این بیماری برداشته شود.
وی اضافه کرد: یکی از علل تسریع واردات واکسیناسیون، مساعدت معاون اول رئیس جمهوری است که با تشکیل مستمر جلسات و حضور همه طرف ها، مجوزها به سرعت صادر می شود. هلال احمر هم بواسطه این همکاری داخلی و ارتباطاتی که در عرصه بین المللی داشته، تا به این لحظه به قول هایی که داده عمل کرده و در ادامه هم تلاش می شود تا بموقع، محموله های واکسن وارد کشور شود.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: به دلیل حجم زیادی از واکسن که وارد کشور می شود، لزوم دارد تا تمامی ارگان ها و نهادهایی که واحدی تحت عنوان بهداشت و درمان دارند، در امر واکسیناسیون مشارکت کنند و در این حوزه نیروهای مسلح و هلال احمر اعلام آمادگی کرده اند و مشخصاً می توانند بار سنگینی از دوش وزارت بهداشت بردارند و به واکسیناسیون سراسری سرعت بخشند.
همتی ضمن اشاره به برگزاری مراسم اربعین در عتبات عالیات افزود: خدمات در نجف و کربلا توسط هلال احمر و همچون سنوات گذشته به زوار عرضه خواهد شد. در این حوزه هر مقدار که امکان داشته باشد از ظرفیت بیمارستان تازه تأسیس نجف هم بهره خواهیم برد تا به زوار خدمات دارویی و درمانی عرضه شود.
وی در ادامه ضمن اشاره به مشکلات در حوزه منابع مالی خاطرنشان کرد: از مبلغ حق ثبت خودرو ها در دفترخانه ها یک بخش آن به هلال احمر متعلق می باشد چون که یکی از منابع تأمین بودجه این نهاد، مطابق قانون، از حق ثبت در دفترخانه هاست. با عنایت به اینکه مراجع ذی صلاح اعلام نموده اند که دیگر نیازی به ثبت مالکیت خودرو در دفترخانه نیست بنابراین مقداری از بودجه هلال احمر کم خواهد شد و در همین راستا از مجلس درخواست داریم منابع مالی پایداری برای جمعیت هلال احمر تعریف کند تا در مواقع اضطراری با مشکل مواجه نشویم. از طرفی با عنایت به مقابله جدی هلال احمر با انتشار کرونا در کشور، هزینه های زیادی هم در این حوزه صرف شده است که نیاز هلال احمر به منابع مالی را بیشتر می کند.


منبع:

1400/06/30
08:58:52
5.0 / 5
419
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است