بارش باران در 7 استان

بارش باران در 7 استان

سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران در هفت استان شمالی، کاهش نسبی دما به صورت میانگین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کشور و وزش باد شدید در هفت استان اخطار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران فردا (۱۳ مهرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل، مازندران، غرب گلستان، چهارشنبه (۱۴ مهرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان و پنج شنبه (۱۵ مهرماه) برای استانهای گیلان، مازندران، گلستان وغرب خراسان شمالی پیشبینی می شود.

احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال لغزندگی جاده ها و احتمال کاهش دید در این شرایط وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد، جمع آوری دام ها از مجاورت رودخانه ها و از دره ها و احتیاط در تردد بین شهری سفارش می کند.

در ادامه این اخطار آمده است: کاهش نسبی دما به صورت میانگین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد فردا (۱۳ مهرماه) در شمال غرب و غرب، چهارشنبه (۱۴ مهرماه) در شمال غرب و غرب و دامنه جنوبی البرز و پنج شنبه (۱۵ مهرماه) برای شمال غرب و غرب و دامنه جنوبی البرز و شمال شرق دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی صدمه رسیدن به بعضی از محصولات کشاورزی محتمل است و نسبت به جمع آوری محصولات کشاورزی، اتخاذ تمهیدات لازم برای کشاورزان، مرغداران و گلخانه داران و تمهیدات لازم در جابجایی عشایر کوچ رو سفارش می شود.

در آخر این اخطار هواشناسی با اشاره افزایش شیو فشاری آمده است: از چهارشنبه تا پنجشنبه (۱۴ تا ۱۵ مهرماه) وزش باد نسبتا شدید در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی و سمنان پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال شکستن درختان فرسوده و صدمه رسیدن به سازه های موقتی همچون گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد. حفظ و مستحکم کردن سازه های موقتی همچون گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در تردد از حاشیه تابلوها، درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره از سفارش های ارائه شده از جانب سازمان هواشناسی است.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/07/12
21:45:59
5.0 / 5
403
تگهای خبر: آب , بارش , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است