مطالعات نشان می دهد؛

50 درصد بازماندگان کرونا درگیر سندرم کووید طولانی می شوند

50 درصد بازماندگان کرونا درگیر سندرم کووید طولانی می شوند

علایم دراز مدت عفونت کروناویروس که بعنوان کووید طولانی شناخته می شود، بیشتر از نیمی از بازماندگان کووید ۱۹ را تحت تاثیر قرار می دهد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تابحال ۲۳۶ میلیون نفر در سرتاسر جهان مبتلا به کووید ۱۹ تشخیص داده شده اند و خیلی از آنها به مدت شش ماه یا بیشتر با مشکلات جسمی و روانی طولانی مدت روبرو بوده اند.
دکتر «پدی اسنتونگو» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پارک پنسیلوانیا، در اینباره می گوید: مشکلات ناشی از بیماری کووید ۱۹ در بازماندگان زیاد است و در میان آنها، اختلالات سلامت روان بارزتر است.
محققان در این تحقیق، ۵۷ مطالعه را بررسی کردند که شامل بیشتر از ۲۵۰ هزار بزرگسال و کودک واکسینه نشده بود که از دسامبر ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۱ مبتلا به کووید ۱۹ تشخیص داده شده بودند.
اکثر آنها (۷۹ درصد) در کشورهای با درآمد بالا زندگی می کردند و درصد مشابهی هم در بیمارستان بستری شده بودند.
بیماران در طول یک ماه (کوتاه مدت)، دو تا پنج ماه (میان مدت) و شش ماه یا بیشتر (بلندمدت) بعد از بهبودی مورد ارزیابی قرار گرفتند. در مجموع ۵۰ درصد دارای علایم طولانی مدت بودند و نرخ آن از یک ماه تا شش ماه یا بیشتر بعد از بیماری اولیه، نسبتاً ثابت بود.
بیش از نیمی از آنها کاهش وزن، خستگی، تب یا درد داشتند. تقریباً از هر پنج نفر یک نفر گرفتار بی تحرکی شده بود. حدود یک چهارم آنها در زمینه تمرکز کردن مشکل داشتند. حدود یک سوم آنها با اختلالات اضطرابی فراگیر تشخیص داده شدند. شش نفر از هر ۱۰ نفر دارای ناهنجاری های تصویربرداری از قفسه سینه بودند. بیشتر از یک چهارم آنها مشکلات تنفسی داشتند و تقریباً از هر پنج نفر یک نفر گرفتار ریزش مو یا بثورات پوستی شده بود.
درد قفسه سینه و تپش قلب شایع ترین علایم در ارتباط با قلب بود و درد معده، کم اشتهایی، اسهال و استفراغ همچون بیماری های گوارشی شایع گزارش شده بود.
به گفته محققان، واکسیناسیون بهترین راه برای پیشگیری از ابتلاء به کووید ۱۹ و کاهش احتمال ابتلاء به سندرم کووید طولانی حتی در صورت ابتلاء به نوع شدید بیماری است.


منبع:

1400/07/24
13:55:43
5.0 / 5
395
تگهای خبر: بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است