پس از پایان نشست سران گروه ۲۰

گوترش: بدون رسیدن به آمالم رم را ترک می کنم

گوترش: بدون رسیدن به آمالم رم را ترک می کنم

حیوان خانگی بگیر: دبیرکل سازمان ملل متحد در توییتی از عدم بر آورده شدن خواسته هایش در نشست گروه ۲۰ انتقاد نمود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل بعد از آخر نشست سران گروه ۲۰، در توییتی نوشت: هرچند از تعهد مجدد گروه ۲۰ به چاره سازی های جهانی استقبال می کنم، رم را بدون رسیدن به آمالم ترک خواهم کرد اما حداقل این آمال دفن نشده اند. به کنفرانس تغییرات آب وهوایی سازمان ملل متحد در گلاسگو می روم تا هدف ۱.۵ درجه را زنده نگه دارم و قول ها در مورد تأمین مالی و سازش مردم و سیاره را عملی کنم.
وی در توییت دیگری نوشت: تمام کشورها باید این را درک کنند که شیوه کربن سوزی قدیمی حکم مرگی برای اقتصاد خودشان و سیاره ماست. ما همین حالا در تمامی بخش های تمامی کشورها به کربن زدایی نیاز داریم.
سران ۲۰ کشور بزرگ اقتصادی روز یکشنبه(۹ آبان) با صدور اطلاعیه ای نهایی توافق کردند که اقدامات "هدفمند و موثری" برای محدود کردن روند گرمایش زمین انجام گیرد؛ اما تعهدات ملموسی در این جلسه عرضه کرده نشد.
به نوشته گاردین، سران نشست ۲۰ بر سر این مسئله توافق کردند که کشورهای جهان باید اقداماتی هدفمند را اتخاذ کنند تا جلوی گرمایش جهان بیشتر از یک ونیم درجه سانتی گراد را بگیرند.
رهبران کشورهای عضو گروه بیست در بیانیه پایانی نشست خود در رم خواهان اقدامی «معنادار و موثر» برای محدودسازی گرمایش کره زمین به یک ونیم درجه سانتی گراد شدند.
به نقل از یورونیوز، با این وجود در این بیانیه تعهدات مشخصی برای دستیابی به این هدف تعیین نشده است. اغلب رهبران کشورهای عضو گروه بیست با آخر نشست رم عازم گلاسگو، محل برگزاری اجلاس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (کوپ ۲۶) در اسکاتلند شدند.
در بیانیه پایانی نشست سران گروه بیست اشاره ای به سال ۲۰۵۰ میلادی بعنوان مهلت دستیابی به شرایط «کربن خنثی» (تعادل بین میزان انتشار و زدودن گاز دی اکسید کربن) نشده و تنها از اهمیت تحقق آن در «میانه قرن» سخن گفته شده است. رهبران کشورهای گروه بیست همینطور تنها تاکید کرده اند که طرح های ملی کشورها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای «در صورت لزوم» باید تقویت شود.
منبع:

1400/08/10
09:54:59
5.0 / 5
294
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است