محققان كانادایی می گویند؛

احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است

احتمال اختلال اضطراب در مبتلایان به بیش فعالی ۴ برابر بیشتر است

به گزارش حیوان خانگی بگیر اختلال بیش فعالی فقط یک اختلال دوران کودکی نیست و تحقیقات جدید نشان داده است که بزرگسالان مبتلا به این اختلال، چهار برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به اختلال اضطراب هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «ایسمه فولر تامسون»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه تورنتو کانادا، اظهار داشت: «این یافته ها نشان داده است که بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی چقدر در مقابل اختلالات اضطراب فراگیر صدمه پذیر هستند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «مطالعات زیادی وجود دارد که اختلال بیش فعالی در بزرگسالان را با افسردگی و خودکشی مرتبط می کند، اما توجه کمتری به اختلالات فعالیت عمومی و سایر نتایج نامطلوب در طول زندگی شده است.»
برای این مطالعه، یک نمونه ملی متشکل از حدود ۶۹۰۰ پاسخ دهنده در نظرسنجی سلامت جامعه کانادایی-سلامت روانی بررسی شدند. نمونه شامل ۲۷۲ نفر مبتلا به اختلال بیش فعالی و ۶۸۲ نفر مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر بود.
یافته ها نشان داد که این ارتباط حتی در خانمهایی که گرفتار بیش فعالی بودند پنج برابر احتمال ابتلاء به اختلال اضطراب بیشتر بود.
این یافته ها نشان داده است که زنان مبتلا به اختلال بیش فعالی هم امکان دارد بیشتر مستعد ابتلاء به اضطراب باشند و بر احتیاج به حمایت بیشتر از زنان مبتلا به این اختلال تاکید می کنند.
به گفته محققان، حدود ۶۰ درصد از مبتلایان به اختلال بیش فعالی که دارای اختلالات اضطرابی بودند، تجربه نامطلوب دوران کودکی مانند سوءاستفاده جنسی یا فیزیکی در دوران کودکی، یا خشونت مزمن خانوادگی والدین داشتند.
یافته ها همینطور نشان داد که احتمال ابتلاء به اختلال اضطراب همراه با اختلال بیش فعالی برای افرادی که در طول عمرشان سابقه اختلال افسردگی حاد داشتند، شش برابر بیشتر بود.


منبع:

1400/09/05
21:04:21
5.0 / 5
354
تگهای خبر: حمایت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است