چمران:

به جای اتخاذ روش های صحیح برای محیط زیست ما را درگیر مسائل سیاسی کردند

به جای اتخاذ روش های صحیح برای محیط زیست ما را درگیر مسائل سیاسی کردند

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس شورای شهر تهران ضمن انتقاد از برخی تلاش ها برای سیاسی کردن موضوعات ترافیک، آلودگی هوا و فضای سبز در شهر تهران اظهار داشت: به جای این که به اتخاذ روش های صحیح در حوزه محیط زیست و فضای سبز بپردازیم ما را درگیر مسائل سیاسی کردند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، مهدی چمران در نشست هم اندیشی کارگروه های تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرتهران بر مبنای لزوم و مسئولیت هایی که بر عهده دارد در کلانشهر تهران بعنوان ام القرای اسلام از ظرفیت و توان کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی برای تحقق وظایف و مسئولیت های خود بهره می گیرد. امکان دارد گاهی تصور شود که این وظیفه در مطالعه و بهره گیری از ظرفیت ها بر عهده شهرداری است و چه ضرورتی دارد که شورا در این حوزه فعالیت کند. بدون شک شهرداری تمام تلاش خویش را می کند به بهترین شکل شهر را اداره کند اما باید یک برنامه و ریل گذاری مناسب برای شهرداری صورت گیرد که این کار توسط شورا محقق می شود تا قطار به خوبی روی آن حرکت نماید.
به نقل از ایشان، در دوره گذشته چنین موردی محقق شد که امروز به جایی برسیم که از آن دوران بعنوان دوران طلایی یاد نماییم. تصور نمی نماییم خدمات شهری و محیط زیست در جایی دیگر همچون سازمان محیط زیست باید دنبال شود و شورا در این امور دخالتی نداشته باشد روی تجربه تاکید می کنم و حضور افرادی همچون آقای خادم و شریعتمداری سبب شد حرکت هایی در شورا آغاز شود که باعث تحول و حرکت مثبت در شهر شد.
رئیس شورای شهر تهران، افزود: کاری که امروز کمیسیون سلامت شورای شهر تهران دنبال می کند و از همگان در امور شهر نظرخواهی می کند قابل تحسین است. بنابراین انتظار می رود که با برنامه ریزی صحیح نسبت به حل مشکلاتمان اقدام نماییم، ترافیک، آلودگی هوا و فضای سبز شهر از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد که متاسفانه گاها به بحث های سیاسی تبدیل می شود. یعنی یک بحث کاملا محیط زیستی را سیاسی کردند و به کشمکش های سیاسی کشاندند و ضربه های زیادی را به ریه های تنفسی شهر زدند.
رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به این که روزگاری تهران بعنوان یک باغ شهر شناخته می شد، اضافه کرد: در گذشته بخش زیادی از تهران فضای سبز بوده که امروز به دنبال خانه سازی ها به آهن و سیمان تبدیل گشته و به جایی رسیده که برای جان انسان ها مضر است. بدون شک روی همه چیز، سلامت، قدرت، توان و... آلودگی هوا تأثیر نامطلوب می گذارد و به جای این که ما روش های درست اتخاذ نماییم که به محیط زیست و فضای سبز بنا ببخشیم، ما را درگیر مسائل سیاسی کردند.
چمران ضمن اشاره به افزایش سرانه فضای سبز از 8.5 متر به 15 متر در دوره چهارم شورای شهر تهران، اظهار داشت: ظرف چهار سال قبل اندکی به این سرانه اضافه شده، هر چند که خدمات شهری ابعاد فراوانی دارد. همچون تمیزی و زیبایی شهر که همه مهم هستند اما سلامت و آرامش شهر در درجه اول اهمیت قرار دارد. بر همین مبنا به مردم شهر می گوییم آماده هستیم برای برنامه ریزی درست تر و جهادی تر مسئولین مدیریت شهری شبانه روزی فعالیت کنند.
وی اظهار داشت: این در شرایطی است که به لحاظ مالی بدهی های گسترده ای وجود دارد. امروز هر کاری می خواهیم انجام دهیم باید ابتدا به بدهی ها بیندیشیم اما ان شاءالله به لطف الهی اگر همه دست به دست هم دهیم و با خلوص پیش برویم موفق خواهیم شد. این امر در سال 82 تجربه شد و موفق هم بود، چون که با حمایت مردم کارها انجام می شد.
منبع:

1400/09/06
20:55:25
5.0 / 5
433
تگهای خبر: آلودگی هوا , باغ , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است