براساس مطالعات جدید؛

دوز سوم واکسن کرونا نرخ مرگ را تا ۹۰ درصد می کاهد

دوز سوم واکسن کرونا نرخ مرگ را تا ۹۰ درصد می کاهد

گروهی از مطالعات جدید نشان می دهند که دوزهای تقویت کننده واکسن کروناویروس، گیرندگان را آماده می کند تا بطور موثر در مقابل لطمه های هر دو نوع دلتا و اُمیکرون مقاومت کنند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، یافته های تحقیقاتی نشان میدهد که افراد دریافت کننده دوز تقویتی (بوستر) نسبت به افرادی که فقط واکسیناسیون اولیه دو دوز را دریافت کرده اند، ۹۰٪ کمتر احتمال دارد در اثر عفونت دلتا فوت کنند.
دکتر «ویلیام شافنر»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «این حفاظت در چند ماه آتی بسیار مهم خواهد بود، برای اینکه نوع دلتا همچنان سویه غالب است. بااینکه ما با ظهور اُمیکرون روبرو می باشیم، اما بیش از ۹۵ درصد از همه عفونت های جدید امروزه توسط دلتا ایجاد می شوند.»
برخی از متخصصان بیماریهای عفونی انتظار دارند اُمیکرون در نهایت دلتا را از بین ببرد و باتوجه به افزایش انتقال پذیری کووید، به نوع غالب کووید تبدیل گردد.
مطالعات آزمایشگاهی نشان میدهد که سویه اُمیکرون میزان مصونیت حاصل از واکسن را در افرادی که دوره کامل دو دوز تزریق را دریافت کرده اند، بیش از ۲۵ برابر کم می کند.
اما پژوهشگران معتقدند دوز سوم (بوستر) سطح آنتی بادی را به جایی که پیش از این که اُمیکرون پدیدار شود، می افزاید.
به گفته شافنر، «اگرچه دو دوز واکسن ممکنست همچنان در مقابل بیماری شدید ناشی از سویه اُمیکرون مصونیت بوجود آورد، اما محافظت با دوز سوم واکسن بهبود می یابد.»
داده های جدید نشان میدهد افرادی که حداقل پنج ماه بعد از اتمام سری دو دوز اولیه خود، واکسن تقویت کننده (بوستر) دریافت کرده اند، نسبت به افرادی که تقویت کننده دریافت نکرده اند، ۹۰ درصد کمتر با مرگ و میر روبرو هستند.
محققان معتقدند واکسن تقویت کننده میزان آنتی بادی را به شکلی می افزاید که می تواند بر پتانسیل جهش های اُمیکرون برای فرار از سیستم ایمنی غلبه کند.

1400/09/19
21:31:37
5.0 / 5
290
تگهای خبر: بیماری , حفاظ , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است